Balkan Türklerinden Suç Duyurusu

Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Uğur Burak Özata, Selanik göçmenlerini hedef alan sözler söyleyen Düzce’nin Akçakoca İlçe Müftüsü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Balkan Türklerinden Suç Duyurusu

Görevden uzaklaştırılan Müftü Şaban Soytekinoğlu’nun Cuma vaazında Selanik göçmenleri için, 'Yüzde 90’ı sabetayist” gibi söylemleri ifade ettiğini belirten Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Uğur Burak Özata,  Samsun ve Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan Selanik göçmenleri adına suç duyurusunda bulunduklarının altını çizdi. 

Her türlü bölücü ve ayrıştırıcı söylemleri sert bir dille eleştiren Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Uğur Burak Özata, “Şehitlerimizin canıyla kanıyla yoğrulan bu topraklarda hepimiz kardeşçe yaşıyoruz. Farklı din, dil, ırk ve mezheplerden oluşan mozaiği andıran Türk Milleti’nin dirliğini birliğini bozmaya tarih boyunca kimsenin gücü yetmedi yetmeyecekte. Samsun,   yaklaşık 400 bin mübadilin yaşadığı bir il. Ülkemizin de neredeyse her ilinde mübadil kardeşlerimiz yaşıyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizlerde Samsun olarak Düzce’nin Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun Cuma vaazında Selanik göçmenleri için söylediği çirkin söylemler için gerekli mercilere başvurumuzu yaptık” dedi.

Kaynak: Halk Gazetesi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER