Cumhurbaşkanı Seçimi kesin sonuçları 1 Haziran'da ilan edilecek

YSK takvimine göre, itiraz süreçlerinin sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Seçimi'nin kesin sonuçları 1 Haziran'da ilan edilecek.

Cumhurbaşkanı Seçimi kesin sonuçları 1 Haziran'da ilan edilecek

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylamasının kesin sonuçları, 1 Haziran'da Resmi Gazete'de ilan edilecek.

YSK takvimine göre, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylaması ile ilgili sandık kurullarının kararları ve tutanaklarına karşı ilçe seçim kurullarına yapılacak itiraz süresi bugün (29 Mayıs) 17.00’da sona erecek. İtirazlar en geç 23.59'a kadar karara bağlanacak. 

TUTANAKLARA YÖNELİK İTİRAZLAR İÇİN SON GÜN 31 MAYIS 

30 Mayıs'ta, ilçe seçim kurulu kararları ile birleştirme tutanaklarına karşı, il seçim kurullarına yapılacak itiraz süreci saat 17.00'de sona erecek ve en geç saat 23.59'a kadar karara bağlanacak. 

31 Mayıs'ta ise il seçim kurulu kararlarına ve il birleştirme tutanaklarına karşı, YSK’ye yapılan itiraz süresi sona erecek.

YSK, 1 Haziran'da il seçim kurulu kararları ve il birleştirme tutanaklarına karşı yapılan itirazları kararı bağlayarak, kesin seçim sonucunu aynı gün Resmi Gazete ile radyo ve televizyonda ilan edilmek üzere ilgili mercilere gönderecek. 

YSK'nin resmi olmayan verilerine göre, Recep Tayyip Erdoğan üçüncü kez Cumhurbaşkanı seçildi.  

Bir Gün Gazetesi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER