Erdoğan'ın depremzede CHP'li belediyeleri aramaması dikkat çekti

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremde yalnız Kahramanmaraş'ta değil aynı zamanda Hatay ,Gaziantep, Malatya, Adana, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye, Adıyaman'da da can ve mal kayıpları yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise depremden etkilenen AK Partili belediye başkanlarını telefon ile bilgi almak için aradı. Erdoğan'ın CHP'li Hatay Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Adana Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ı aramaması dikkat çekerken tepkilere neden oldu.

Erdoğan'ın depremzede CHP'li belediyeleri aramaması dikkat çekti

Merkezüssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.4’lük deprem ile Türkiye ayağa kalktı. Deprem Hatay ,Gaziantep, Malatya, Adana, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye, Adıyaman'ı çok şiddetli etkiledi. En büyüğü 6.6 olan 66 artçı deprem meydana geldi. Yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken AFAD ölü ve yaralı sayısını duyurdu. Saat 11.00 itibarıyla 284 can kaybı, 2 bin 323 yaralı var. 1710 bina ise depremin şiddetiyle yıkıldı.

ERDOĞAN’DAN AK PARTİLİ BAŞKANLARA TELEFON

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremin ardından can ve mal kaybının yaşandığı illerin belediye başkanlarını arayıp bildi aldı.

Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada Erdoğan’ın AK Partili belediye başkanlarını arayıp, CHP’li Hatay Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Adana Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ı aramaması dikkatlerden kaçmadı.

Bu durum ise sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım şu şekilde:

"Cumhurbaşkanı @RTErdogan, Adana, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Hatay, Adıyaman, Osmaniye ve Şanlıurfa valileri ile telefonda görüşerek deprem sonrası durum ve arama kurtarma faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Valisi Süleyman Elban, Malatya Valisi Hulusi Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidini Beyazgül ile de telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmelerde, depremden etkilenen bölgelerdeki durum ve arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ile de depremin hemen ardından telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

KARAR GAZETESİ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER