Hükümetten Flaş Ohal ve Genel Af Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ katılmış olduğu bir televizyon programında Muharrem İnce, bedelli askerlik, OHAL ve genel af ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Hükümetten Flaş Ohal ve Genel Af Açıklaması

Partili olmak görevini bağımsız ve tarafsız yapmaya engel değildir. Sayın İnce de seçilse partili bir Cumhurbaşkanı olacaktı. Elbette Cumhurbaşkanı görevini tarafsız yaptı bundan sonra da tarafsız olacaktır. 

Anayasa’da yeminde görevdeki tarafsızlığından bahsediyor. Siyasi tartışmalardaki tarafsızlığından bahsetmiyor. Yüzde 50+1’le seçilen bir Cumhurbaşkanı milleti dışlayabilir mi? Herkes başka seçmen kitlelerinden oy alacak bir dil oluşturması lazım. AK Parti her seçimde oyunu bundan arttırıyor.

Diktatörlük tek adamlık lafları iftiradır. Yeni sistem tek adamlığa izin vermiyor.

İNCE’NİN TRT EKİBİNİ BASIN TOPLANTISINDAN ÇIKARMASI

Yaptığı ilk iş TRT temsilcilerini ilk basın toplantısından kovmak oldu. Çok yanlış yaptı. 

Siz böyle yaptınız ama bak ben böyle yapıyorum diyerek onlara bu hareketi yapsa daha doğru yapmış olacaktı. 

Bu demokrat bir tutum mu? Değil Sayın İnce demokrat bir tutum takınmadı.

BEDELLİ AÇIKLAMASI

Takvimini tam söyleme imkanı yok ama genel işleyişle alakalı bir yorum yapabilirim Cumhurbaşkanı ve vekillerimizin yemin ederek göreve başlaması lazım Parlamento 1 Ekim’e kadar ara verecek sonuçta Bedelli konusunda Ekim’den sonra gündeme gelecektir. 

Bedelli KHK ile alınacak bir karara değil Meclis açıldıktan sonra bu konuda gereği yapılacaktır bu bizim de milletimize taahhüdümüzdür bu konu bu yıl içinde hallolacaktır.

OHAL KALKACAK MI?

Bunun taahhüdünü Genel seçimden önce verdik süresi dolduğunda kendiliğinden kalkar. 19 Temmuz’da ki bunun tarihi Şu anda bu konu henüz konuşulmuş değil fakat bu konu konuşulacaktır irade çok bu da OHAL’in kaldırılması ancak zaman konusunda herhangi bir karar alınmış değil.

GENEL AF AÇIKLAMASI

Af şu anda gündemimiz de yok

CUMHURBAŞKANI NE ZAMAN YEMİN EDECEK?

Öncelikle YSK kesin neticeyi açıklayacak. Ondan sonra da 3 gün sonra TBMM saat 14:00’da toplanıp orada yemin edecek Cumhurbaşkanı da o tarihte yemin edecek o tarihten sonra süreç fiilen başlamış olacak.

YENİ KABİNEDE KİMLER YER ALACAK?

Bu konu tamamıyla Cumhurbaşkanımızın kararı ile belli olacak, bunu ben de bilmiyorum önümüzdeki günlerde bunu hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Posta

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER