İYİ Parti'den provokasyon uyarısı

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, seçim gerçekleşebilecek provokasyonlara karşı uyarılarda bulundu. Zorlu, gerçekleştirdiği basın toplantısında, "Uyarıyoruz kimse milli iradeyi hedef alacak yaklaşım ve girişimler tevessül etmesin. Yarın sandıktan kim çıkarsa çıksın neticenin milletimizin iradesi olarak her türlü siyasi mülahazanın üzerinde olacağının altını çizmek istiyoruz" dedi.

İYİ Parti'den provokasyon uyarısı

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, yarın gerçekleşecek olan genel seçimlere yönelik olarak açıklamalarda bulunurken, vatandaşlara da uyarılar gerçekleştirdi. Yarınki seçimde provokasyon yapmak isteyenlere karşı uyaran Zorlu, "Uyarıyoruz kimse milli iradeyi hedef alacak yaklaşım ve girişimler tevessül etmesin. yarın sandıktan kim çıkarsa çıksın neticenin milletimizin iradesi olarak her türlü siyasi mülahazanın üzerinde olacağının altını çizmek istiyoruz.

14 Mayıs seçimlerine 19 saat kaldı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, seçim çağrısında bulundu. "Kavga ve düşmanlık diline izin vermeyeceğiz" diyen Zorlu, provokasyona karşı uyardı. Zorlu, "1 Oy Kemal'e 1 Oy Meral'e" dedi ve AKP iktidarının seçimlere 'darbe' dediğini hatırlattı.

Zorlu, şu çağrıda bulundu:

"Vatanımızın dört bir tarafında ayrım gözetmeksizin şu tarihi çağrıyı yapmak istiyoruz. 21 yıllık AKP iktidarıyla birlikte ülkemiz karanlığa, derin yoksulluğa sürükleniyor. Nice kesimler hayat pahalılığı sarmalıyla mücadele ediyor. AKP iktidarı 12 yıl önce 2023 hedeflerinin hiçbirine ulaşamadığı gibi 2018 seçimlerindeki taahhütleri gerçekleştiremedi.

Büyük vaatle getirdikleri yönetim sistemi gece yarısı kararnameleriyle tek kişinin vicdanına bırakılmış, kurumların içi boşaltılmıştır.

dgxdfgdf.jpgKürşad Zorlu

Köksüz, plansız günü birlik kararlarla topraklarımız bir hendek haline gelmiştir. Dış politikada ise zikzaklar, tutarsızlıklarla dolu iktidar birikintisi Türk milletinin itibarını geriye götürmüştür.

Kıymetli vatandaşlarımız Türk demokrasisi milletimizin bedeller ödemesiyle bu günlere gelmiştir. Ancak son dönemde uygulamaya konulan yönetim sistemi tek kişinin her şeyi belirlediği bir yönetime dönüştürülmüştür.

Mevcut yönetim sisteminin açtığı ağır tahribatın sorumluları milletimizin gözünün içine baka baka tevil etme çabasına girdi. Erdoğan yüzde 50+1 oy kuralına geri dönülmesi istediğini bir televizyon programında açıkladı.

2018'de uygulamaya konulan sistemin işlemediğini gösteriyor. Genel Başkanımızın ve parti kadromuzun bu sistemin gelmemesi için verdiği mücadele tarihin haklı sayfasına yazılmıştır.

İnsanımızın özgürlük alanı korku iklimine sıkıştırmak istenmiştir. İnsanların oy verme iradesi korku anlayışıyla geriye götürülmek isteniyor.

'MİLLETİN İRADESİ SİNDİRİLMEK İSTENDİ'

AKP iktidarı seçimlere darbe girişimi demekle yetinmemiş milletin iradesi sindirilmek istenmiştir.

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı suikast ihbarıyla çelik yelekle milletimizle buluşturmak zorunda bırakılmıştır.

Yarınki seçimlere yönelik bir takım provokasyon ihbarları milletimizin gözü önünde cereyan etmektedir.
Uyarıyoruz kimse milli iradeyi hedef alacak yaklaşım ve girişimler tevessül etmesin. Yarın sandıktan kim çıkarsa çıksın neticenin milletimizin iradesi olarak her türlü siyasi mülahazanın üzerinde olacağının altını çizmek istiyoruz.

Bu vahim gidişat karşısında 14 Mayıs tarihi milletimizin son çıkışı olacaktır. İYİ Parti olarak milletimizin emniyet sigortasıyız."

KARAR GAZETESİ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER