İYİ Parti’den ‘karar almadık, kapı hala açık’ mesajı

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, 6 Mart'ta yapılacak Millet İttifakı masası hakkında yeni açıklamada bulundu. Erhan Usta, “Kapı hala açık...” dedi.

İYİ Parti’den ‘karar almadık, kapı hala açık’ mesajı

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, katıldığı Habertürk TV canlı yayınında, “Kapı hala açık” mesajı verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Millet İttifakı masasından koparak CHP’li Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerine çağrı yapması sonrası tartışmalar sürüyor.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Meral Akşener açıklamalarıyla ilgili Habertürk canlı yayınında değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Partili Erhan Usta, “Kapı hala açık, Altılı Masa çalışma ilkelerine dönecek olursa, isim konusunda da 'İlkelerimizde değişikliğe gitmeyeceğiz' gibi bir tavır olursa masa devam eder. Denirse ki 'Altılı Masa çalışma ilkelerinden vazgeçecek', yapacak bir şey yok.” dedi.

'GENEL BAŞKANIMIZ YETKİ ALARAK GİTMEMİŞTİ'

Nagehan Alçı'nın "Sayın Akşener'in beklentisi neydi? Hangi çerçevede o toplantıya gitmişti?" sorularına şu yanıtları verdi:

'PAZARTESİ GÜNKÜ TOPLANTIYLA İLGİLİ KARAR ALMADIK'

Erhan Usta, “Pazartesi günkü toplantıyla ilgili bir karar almış değiliz. 2 Mart akşamında milletvekilleriyle toplanıldı, fikirlerini ifade ettiler. Bugüne kadar görüştüğümüz kısım şu ana kadar takınacağımız tavırla ilgiliydi. Bundan sonrasına yapacağımız toplantılarla karar vereceğiz

Usta, “Niye bir üçüncü isim söylemediniz" sorusuna “Kazanacak isim olsun diyorduk. Objektif olarak anket yapalım dedik. Milletin tercihini önceden alalım diye bunu söyledik. Üç isim dışında isimler de olabilirdi. Bu hep üstü örtülü şekilde reddedildi. O aşamaya gelinemedi.” yanıtı verdi.

'BELEDİYELER AK PARTİ'YE GEÇEBİLİR, TÜRKİYE DAHA ÖNEMLİ'

“Belediyeler AK Parti'ye geçebilir. Seçimden sonra kaç ay kalmış olacak zaten?" diyen Usta, "Türkiye daha önemli. CHP'nin iç işlerine karışmak olarak Görmek asla kabul edilebilir değil. Biz bu adayları Millet İttifakı'nın adayları diye biliyorduk. Bugüne kadar hep Millet İttifakı'nın belediye başkanları denildi.” diye konuştu.

Akşener'in iki belediye başkanını masaya getirmesiyle ilgili ise, “Masaya bir şey getiriyoruz, dayatma değil. Masaya ilk defa getiriliyor bu. Genel Başkanımız 'İki belediye başkanının aday gösterilmesi durumunda bizim itirazımız olmaz' diyor. Masada uzlaşı nasıl olurdu bunun konuşulması gerekiyordu. Sıkıntı burada.” dedi.

MİLLİ GAZETE

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER