MHP Lideri Bahçeli’den Melih Gökçek Açıklaması

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Melih Gökçek'in MHP'den belediye başkan adayı olup olmayacağı sorularına dair, "Sayın Gökçek'e herhangi bir önerimiz olmamıştır. Aday olmak istiyorum derse MHP'ye şeref kazandırır. 

MHP Lideri Bahçeli’den Melih Gökçek Açıklaması

MHP lideri Bahçeli, Osmaniye Vakfının açılış töreninde gazetecilerin gündeme dair sorularını cevapladı. Bahçeli, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in MHP'den aday olup olmayacağı ile ilgili soru üzerine, "Sayın Gökçek'e herhangi bir önerimiz olmamıştır. Aday olmak istiyorum derse MHP'ye şeref kazandırır.

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili ise diğer muhalefet partileri ile aynı alanda bulunmak istemediklerini söyleyen Bahçeli, "CHP ve İP ile aynı yan yana olmak istemiyoruz. 

Onlar parlamenter sisteme dönme çabasında. Biz bu duruşlarını benimsemiyoruz. Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda MHP'nin seçim beyannamesinde madde vardır. 

Arkadaşların ön hazırlığı olmuştur. Bu konu bugünkü ekonomik şartlarda 700 milyarı bulacak. Bugünkü ekonomik dönemde ısrarcı olmama kanaatindeyiz. Meclis araştırması açılması konusunda MHP görüşlerini saklı tutmakla birlikte çekimser oy kullanmıştır.

İstanbul'dan MHP'nin aday gösterip göstermeyeceğinin sorulması üzerine ise Bahçeli, "İstanbul'da bir sürprizimiz olabilir. Sürprizi söylersem anlamı kalmaz. İleriki günleri beklemek lazım.

Bahçeli, bir başka soru üzerine, "Cumhur İttifakı devam ediyor. Yerel ittifakta yokuz diyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER