Sinan Ateş'in cenazesine MHP'den kimse katılmadı

Dün uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş bugün Bursa'da toprağa verildi. Ateş'in ölümü sonrasında birçok siyasi isim ve vatandaş sosyal medyada paylaşım yaptı. Ancak MHP lideri Bahçeli, MHP yöneticileri ve Ülkü Ocakları'nın saldırıya ilişkin bir açıklama yapmaması ve cenazeye katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

Sinan Ateş'in cenazesine MHP'den kimse katılmadı

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş, dün Ankara'da motosikletli bir saldırganın açtığı ateşte başından vurularak hayatını kaybetti. Ateş'in yanında bulunan arkadaşı ise saldırıda yaralandı. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 3 kişi gözaltına alındı. Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Sinan Ateş cinayeti faillerinden olduğu değerlendirilen 1 kişi ve olaya karışan 2 kişi olmak üzere, 3 kişinin gözaltına alındığını" denildi.

Olay sonrasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu olmak üzere birçok isim taziye mesajı yayımladı. Birçok vatandaş ise Ateş'in öldürülmesiyle ilgili Twitter'da yüzlerce paylaşım yaptı.

6093610.jpg

MHP VE ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN AÇIKLAMA GELMEDİ

Ancak MHP ve Ülkü Ocakları'ndan herhangi bir açıklama gelmemesi sosyal medyanın gündemine oturdu. Hem MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklama yapmaması hem de ne partiden ne de Ülkü Ocakları'ndan Ateş'in cenazesine kimsenin katılmaması merak uyandırdı.

Karar Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER