Yılın son Bakanlar Toplantısı yarın: Masada EYT ve Karadeniz gazı var

Yılın son Bakanlar Toplantısı, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Beştepe'de gerçekleştirilecek. Toplantıda gündemin ana başlıkları, Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın milli sisteme bağlanması için yürütülen çalışmalar ve EYT düzenlemesi olacak.

Yılın son Bakanlar Toplantısı yarın: Masada EYT ve Karadeniz gazı var

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak 2022 yılının 24'üncü ve son Bakanlar Toplantısı'nda masada yoğun bir gündem olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sigorta başlangıcı 8 Eylül 1999 ve öncesi olan çalışanları ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeye ilişkin çalışma hakkında sunum yapacak. Toplantıda, kısa süre içinde Meclise sunulması planlanan düzenlemenin detaylarına ilişkin ayrıntılı değerlendirme yapılacak.

KARADENİZ GAZI DA MASADA

Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın milli sisteme bağlanması yönünde yürütülen çalışmalarda gelinen aşama da toplantının gündeminde olacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazıyla ilgili gelişmeleri toplantıda anlatacak.

ERDOĞAN 'YENİ MÜJDELERİMİZ VAR' DEMİŞTİ

Erzurum'da dün yaptığı açıklamada "Pazartesi günü bu konuda yeni müjdeleri milletimizle paylaşacağız." diyen Erdoğan'ın toplantı sonrası millete sesleniş konuşmasında alınan kararları kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Bakanlar Toplantısı'nda ayrıca 2022 yılına ilişkin genel değerlendirmenin yanı sıra yeni yılda başta ekonomi, dış politika ve terörle mücadele olmak üzere birçok alanda yapılacak çalışmalar ve Meclis'te bunlara ilişkin atılacak adımların ele alınması bekleniyor.

KARAR GAZETESİ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER