4/B'li sağlık personeline iyi haber

Sağlık Bakanlığı, 4/B statüsünde çalıştırılan sözleşmeli personelin “Hizmet Sözleşmesi”nde çeşitli düzenlemeler yaptı.

4/B'li sağlık personeline iyi haber
Sözleşmeli olarak 4/B statüsünde çalışan sağlık personeli yurt dışında geçici süreli görevlendirilebilecek, giyim ve aile yardımından yararlandırılacak ve fazla mesai için bir gün izin kullanabilecek.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, 4/B statüsünde çalıştırılan sözleşmeli personelin “Hizmet Sözleşmesi”nde çeşitli düzenlemeler yapılarak, Bütçe Kanunu kapsamında Maliye Bakanlığı'ndan gerekli vizenin alındığı bildirildi.
Buna göre, sözleşmede yapılan değişikliklerle 4/B sözleşmeli personelin; yurt dışında geçici süreli görevlendirilmesine, giyim yardımı ve aile yardımı ödeneğinden yararlandırılmasına ve her sekiz saatlik fazla çalışma süresi için bir gün izin kullanmasına imkan sağlandığı bildirildi.

Ayrıca, sözleşme düzenlendiğinde personelden 80-120 TL arasında damga vergisi alınmasını gerektiren ibarenin de 6111 sayılı torba yasa kapsamında, sözleşme metninden çıkarıldığı belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ da sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarından ötürü büyük memnuniyet duyduğunu, personelin çalışma şartları ve özlük haklarının daha da iyileştirilmesi amacıyla çalışmaların devam ettiğini bildirdi.Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER