DSÖ'den Aşı Açıklaması: Gelecek Daha Parlak

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Kluge, Kovid-19 için 50'den fazla aşı adayının insanlar üzerinde denendiğini belirterek, "Geliştirilmekte olan 200'den fazla Kovid-19 aşısı adayı ile gelecek daha parlak görünüyor."

DSÖ'den Aşı Açıklaması: Gelecek Daha Parlak

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Kluge, video konferans yöntemiyle düzenlemiş olduğu basın toplantısında, son 3 haftadaki düşüşe rağmen dünyadaki toplam Kovid-19 vakaları yüzde 40'ının Avrupa kıtasında görüldüğünü söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesinde şimdiye kadar 19 milyon vaka ve 427 bin ölüm bildirildiğini söyleyen Dr. Kluge, "Yalnızca kasım ayında 4 milyon vaka var." 

Aşı çalışmalarına dair son günlerde gelen güzel haberlerden memnuniyet duyduğunu söyleyen Dr. Kluge, bununla beraber aşıların başarıya ulaşması için güçlü bir hazırlık ve toplumlar tarafından kabulünün şart olduğunu söyledi.

Dr. Kluge, bugün itibarıyla dünyada 50'den aşı adayının insanlar üzerinde denendiği bilgisini paylaşarak, şöyle konuştu:

"Geliştirilmekte olan 200' Kovid-19 aşısı adayı ile gelecek daha parlak görünüyor. Bu sebeple, son haftalarda birkaç aşı adayının geçici sonuçlarının haberlerini memnuniyetle karşılıyorum. 

Ne kadar çok adayımız olursa, başarı için o kadar çok fırsatımız olacak. Diğer halk sağlığı önlemleriyle birlikte aşılar, pandeminin akut döneminin sonunu getirir ve ekonomilerin tekrardan inşası mümkün olur. 

Ama, şunu da açıklığa kavuşturalım, aşı bugün burada değil. Bu sebeple, maske takma gibi temel koruyucu önlemleri uygulamaya devam etmemiz zorunludur."

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Dr. Kluge, insanları sevdikleri ve sağlık çalışanlarını salgından korumak için tedbirlere riayet etmeye davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER