Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 2020'de Yeni Şehir Hastaneleri Açılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni senede İzmir, Kocaeli, Ankara Etlik, Konya gibi birçok şehir hastanesinin açılacağını belirterek, 2020, şehir hastanelerin yoğun açıldığı, mükemmeliyet merkezlerin olacağı, sağlık turizmi, tanı merkezleri, ofis ve sağlık müşavirlerin atamasının yapılacağı önemli bir sene olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 2020'de Yeni Şehir Hastaneleri Açılacak

2019'yılı, şehir hastanelerin peş peşe açıldığı bir sene olduğunu söyleyen Koca, dünya çapında özelliklere sahip Ankara ve Bursa şehir hastanelerinin hizmete girdiğini söyledi.

2020'yılında yeni şehir hastanelerin açılacağını söyleyen Koca, İzmir, Kocaeli, Ankara Etlik, Konya gibi birçok şehir hastanesi, 2020'de devreye girecek bilgisini verdi.

Bakan Koca, şehir hastanelerin açılmasıyla mükemmeliyet merkezlerin sayısı da her geçen gün artacağını söyledi.

Yeni seneyle birlikte sağlık turizmine yönelik çalışmalara da ağırlık vereceklerini dile getiren Koca, 2023'te 1,5 milyon olan sağlık turisti hedefine daha erken ulaşmayı beklediklerini söyledi.

Bakan Koca, Türkiye'nin sağlık kapasitesinin, imkanları ve potansiyelinin yurt dışında etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlayarak ülke imajını güçlendirmek için kurulan Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi'nin (USHAŞ) 2020'de 20 ülkede sağlık ofisi ve tanı merkezi açacağını bildirdi.

Gelecek sene aynı zamanda 20 ülkeye sağlık müşaviri ataması yapacaklarını da söyleyen Koca, Önümüzdeki sene hem şehir hastaneleri daha yoğun açılacağı hem de sağlık turizminin daha önemli olacağı bir sene olacak.

İngiltere ile sağlık forumu düzenlenecek

Sağlık Bakanı Koca, aşının yerlileşme çalışmaları kapsamında, hedef konulan önemli adımların atılacağı bir sene olacağına dikkati çekerek, Ayrıca 2020, şehir hastanelerinin yoğun açıldığı, mükemmeliyet merkezlerinin olacağı, sağlık turizmi, tanı merkezleri, ofis ve sağlık müşavirlerinin atamasının yapılacağı önemli bir sene olacak.

Koca, 2020'de birçok ülkeyle sağlık iş forumları düzenlemeyi planladıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

Mart ayında İngiltere ile sağlık iş forumu yapılacak. Eylül ve ekimde 30 ülke ile sağlık iş forumu özelinde ciddi bir organizasyonumuz olacak. Kırım, Azerbaycan ve benzeri birçok ülkeyle yine teklif ettiğimiz Türk Konseyi ülkeleriyle sağlık iş forumları olacak. Sağlık turizminin ve yerelleşmenin aşı özelinde, şehir hastanelerinin de daha yoğun açıldığı bir 2020 yılı görmüş olacağız.

Sağlık Bakanlığı'nın kuruluşunun 100. yılını da 2020'de özel bir etkinlikle kutlamak istediklerinin altını çizen Koca, 1 milyonu aşan sağlık ordumuzun özverili, fedakar çalışmalarıyla sağlıkta geldiğimiz noktayı önümüzdeki dönem vatandaşımızın nitelikli hakkaniyetli hizmet aldığı, kolay erişebildiği bir yıl olmasını temenni ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER