SAĞLIK BAKANLIĞI'NDA AÇIKTAN ATAMA KURASI 25 MAYIS'TA

Sağlık Bakanlığı ve diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ihtiyaçları için, uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına 25 Mayıs Çarşamba günü kura ile atama yapılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDA AÇIKTAN ATAMA KURASI 25 MAYIS'TA
Sağlık Bakanlığı ve diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ihtiyaçları için, uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına 25 Mayıs Çarşamba günü kura ile atama yapılacak.

Sağlık Bakanlığı’nın 2011 Yılı İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama Kurası ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Emekli olan tabip ve uzman tabiplerinde dahil edileceği kura 25 Mayıs 2011 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu kuraya açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacılar, kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapanlardan kuranın çekildiği tarih itibariyle Devlet Hizmet Yükümlülüğü’nü tamamlamış olanlar ve emekli olan tabip ile uzman tabipler başvurabilecekler. Ayrıca kuraya 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak Sağlık Bakanlığı veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar, başvuramayacaklar. Bu durumda olup; başvuranların başvuruları geçersiz sayılacak. Başvuruları sehven kabul edilip kuraya alınmış olsalar bile kuraları ve atamaları iptal edilecek. Kuraya başvuranlardan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında herhangi bir statüde sözleşmeli olarak görev yapanların en geç kuranın çekildiği günü takip eden ilk iş günü kurumlarından ilişiklerinin kesilmesi gerekiyor. Kurada yerleşenlerin kura tarihinden itibaren 1 yıl süreyle açıktan atama kuralarına başvuruları kabul edilmeyecek.

-KURA BAŞVURULARI 13 MAYIS’TA SON BULACAK-

Kura başvuruları; Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup, 3 Mayıs Salı günü başlayıp, 13 Mayıs Cuma günü saat 18.00’de sona erecek. Kuraya başvuran adaylar PBS’den başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu imzalayıp notere onaylatarak, en geç 20 Mayıs Cuma günü saat 18.00’de Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğünde olacak şekilde APS veya kargo ile göndermeleri gerekiyor.
İlan edilen yerlere yerleştirme işlemleri; 25 Mayıs Çarşamba günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak. Kura yeri ve saati http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde daha sonra ilan edilecek olup kura sonuçları ise kuranın çekildiği gün aynı internet adresinden ilan edilecek.


Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER