1 MAYIS'TA SALDIRIYA UĞRAYAN BİRLEŞİK KAMU-İŞ, 3 SENDİKA ÜYESİNİN TEDAVİSİNİN SÜRDÜĞÜNÜ BELİRTTİ

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, dün Ankara’daki 1 Mayıs kutlamaları esnasında saldırıya uğrayan 2’si öğretmen 3 konfederasyon üyesinin tedavilerinin sürdüğünü belirtti. Kütük, “Hastaneye kaldırılan üyelerimiz içerisinde öğretmen olan 2 bayan arkadaşımız da var. Kadına yönelik şiddetin yaygın olduğu ülkemizde kendini emekçi olarak gösteren insanlar tarafından yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

1 MAYIS'TA SALDIRIYA UĞRAYAN BİRLEŞİK KAMU-İŞ, 3 SENDİKA ÜYESİNİN TEDAVİSİNİN SÜRDÜĞÜNÜ BELİRTTİ
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, dün Ankara’daki 1 Mayıs kutlamaları esnasında saldırıya uğrayan 2’si öğretmen 3 konfederasyon üyesinin tedavilerinin sürdüğünü belirtti.

Kütük, “Hastaneye kaldırılan üyelerimiz içerisinde öğretmen olan 2 bayan arkadaşımız da var. Kadına yönelik şiddetin yaygın olduğu ülkemizde kendini emekçi olarak gösteren insanlar tarafından yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi. Kütük ayrıca, KESK ve saldırıyı gerçekleştiren kişilerle ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde gerekli işlemlerin başlatılacağını bildirdi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, Konfederasyon Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, dün 1 Mayıs kutlamaları esnasında konfederasyon üyelerinin maruz kaldığı saldırıyı anlattı. Ellerinde yaralı arkadaşlarının fotoğrafları ile açıklama yapan Kütük, “1 Mayıs emeğin ve emekçinin, hak ve eşitliğin, özgürlük ve demokrasinin, alınteri ve bağımsızlığın, barış ve kardeşliğin bayramıdır. 1 Mayıs; aynı zamanda 1 Mayıs 1977’de yaşanan, kanlı 1 Mayıs’ın, kurban edilen onlarca yaşamın, hak, eşitlik ve adalet adına yitirilen canların anıldığı gündür. 1 Mayıs; aydınlatılmayan cinayetlerin, fail-i meçhullerin, güç ve çıkar odaklarının önündeki sis perdesinin bir kez daha aralanmaya çalışıldığı gündür. Bu yönüyle 1 Mayıs’ın bir yüzü bayram, bir yüzü hüzündür” diye konuştu.

-“ELLERİNDE TÜRK BAYRAKLARI BULUNAN ÜYELERİMİZ SALDIRIYA UĞRADI”-

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Ankara Sıhhiye Meydanı’ndaki 1 Mayıs kutlamalarına da konfederasyon üyeleri ile yoğun katılım gösterdiklerini ifade eden Kütük, “Ancak Sıhhiye Meydanı’na gelen demokratik kitle örgütlerinin, sendikaların ve siyasi partilerin de bulunduğu kortejde ve Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentinde ellerinde Türk bayrakları bulunan üyelerimizin önce tertip komitesinde bulunan KESK tarafından alana girmeleri engellenmeye çalışılmış ve hemen arkasından da KESK’in hedef göstermesi sonucu alanda bulunan üyelerimiz bazı siyasi gruplar tarafından saldırıya uğramış; taş ve sopalarla düzenlenen saldırı sonucu çok sayıda arkadaşımız yaralanmışlardır” dedi.

Saldırı sonrası emniyet yetkililerinin konfederasyon üyelerini can güvenliklerini koruyamayacaklarını bildirmeleri üzerine yaralanan üyeleri ile birlikte, emekçi arkadaşlarının polis kordonu eşliğinde alandan uzaklaştırıldığını ifade eden Kütük, “Yaralı arkadaşlarımız ambulanslarla hastaneye kaldırılmışlardır ve tedavileri sürmektedir.1 Mayıs gibi son derece anlamlı bir günde meydana gelen bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, bu saldırıya uğramalarına neden olan KESK ve saldırıyı gerçekleştiren kişilerle ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde gerekli işlemlerin başlatılacağını ve bu insanlık dışı saldırıyı gerçekleştirenlerin yargı önünde gerekli cezaları almalarının takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” şeklinde konuştu.


RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hani bu parti magdurdu Niye...
Hani bu parti magdurdu Niye... - 10 yıl Önce

Hani bunlar saldırıdan baskıdan sikayet ediyorlardı Farklı bir fikir görünce bu siddet niye gözlerindeki nefret niye Aynısı kendilerine yapılınca vay ezildik yok asagılandık .Peki bu yaptıkları ne...Ha ben egitim islide degilim ama gecmis olsun inanın bir insan olarak cok üzüldüm ...

AHMET REMZİ
AHMET REMZİ - 10 yıl Önce

Kelimenin tam anlamıyla rezalet. Bir öğretmen elinde bayrakla yürüyor diye kendi ülkesinde saldırıya uğruyorsa bu ülkeyi idare edenler utanmalı. Benzer manzaralar Taksim de de yaşandı. Atatürk büstüne Bölücübaşının posterini asanlara göz yumanlarda ne beklenebilirki. Eğitim iş'i sendikal ve ülke hasasiyetleri bakımından verdiği mücadeleden dolayı kutluyor başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER