ACİL KODUYLA GEÇTİLER

ACİL KODUYLA GEÇTİLER

19. Milli Eğitim Şurası’nda alınan ve tavsiye niteliği taşıyan okul öncesinde dini eğitim verilmesi teklifi “acil” koduyla hayata geçirildi.

Eğitim-İş İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Maksut Balmuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Şurası’ndaki kararların tavsiye niteliği taşıdığını, bu tavsiyelerin uygulanması için önce Bakanlar tarafından onaylanması ardından ise Tebliğiler Dergisi’nde yayınlanması gerektiğine dikkat çekildi. Maksut Balmuk,  Şura’daki bu tavsiye kararının Tebliğler Dergisi’nde yayınlanmadan, Talim Terbiye Kurulu Kararı beklemeden ve Bakanlığın onayı olmadan uygulanmaya başladığına vurgu yaptı.

“Tamamen hukuksuz bir uygulama ile karşı karşıyayız” denilen açıklamada, geçen hafta İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün okullara “acil” koduyla dini eğitimin okul öncesinde verilmesi talimatı geçtiği belirtildi.

İŞTE GEÇİLEN O TALİMAT:

OKUL ÖNCESİNE KURAN-I KERİM VE ARAPÇA DERSİ

“Değerler Eğitimi” olarak okutulacak derste, Kuran-ı Kerim ve Arapça eğitimi gibi içeriklerin olduğuna dikkat çeken Maksut Balmuk, 21 sayfa ve 4 haftalık ders programları için şu örnekleri paylaştı.

İŞTE DERS PROGRAMINDA BAZI ÖRNEKLER:

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIN KONTROLÜNDE DEĞİL

“Milli Eğitim Bakanlığı artık raydan çıkmıştır“ denilen Balmuk’un açıklamasında, Milli Eğitimi Bakanlık bürokratlarının değil, İmam Hatiplilerin derneği olan Önder Derneği, İHH Vakfı, hükümete yakın Eğitim Bir-Sen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının yönetiminde olan TÜRGEV ve 2012’den beri Osmanlıca bilen öğretmen yetiştiren Hayrat Vakfı’nın yönetiminde olduğunu belirtildi.

Açıklamanın sonunda Balmuk, “Buradan Cumhuriyet savcılarını da göreve, sorumluları ise en alttan en üste kadar gereğini yapmaya çağırıyoruz.

Gerçi görevini layıkıyla yapanların görevden ayrılmalarına gerek yoktur. Emir, dizayn böyledir ve en güzel şekilde yerine getirmektedirler bu nedenle göreve devam edebilirler” dedi.

Odatv.com

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
sabır, yetmez ama evet.
sabır, yetmez ama evet. - 9 yıl Önce

daha güzel günler bizleri beklerken sizleri de bu güzel haberlerin derdi sarmış, yetmez ama şimdilik eh, evet diyelim. bunca zamandır anayasal hak olan din kült. dersleri verilmezken bundan dört köşe oluyordunuz. Şimdi yamuldunuz.

yıldız
yıldız - 9 yıl Önce

yahu önce büyükler değerli davransın öğretmen de çocuklara anlatsın.bütün değerleri yıkın sonra bu işi öğretmen düzeltsin.şov yapmayın şov.

SIRADAKİ HABER