AES: Angarya Görevler İçin Eylem Kararımız Devam Ediyor

Anadolu Eğitim Sendikasının yıllardır direndiği, üyelerini de bilinçlendirdiği ve öğretim yılı başında ilke kararlarıyla güvenceye aldığı angarya göreve direnme eylemliliğimiz 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde de devam ediyor.

AES: Angarya Görevler İçin Eylem Kararımız Devam Ediyor

Öğretmenlerimize haftada birden fazla nöbet verilmesi ile mesai dışında, isteğe bağlı olmayıp zorunlu olarak katılacakları ve hiçbir ücret ödenmeyen seminer, kurs, hizmet içi eğitim vb. faaliyetler angarya kapsamındadır.

Taşımalı eğitim kapsamında nöbetçi olan öğretmenlerimize verilen angarya görevler, tam gün eğitim yapan kurumlarda nöbetçi olan öğretmenlerimize dayatılan angarya görevler öğretmenlerimizin kişisel ihtiyaçlarını karşılamasında zorluklara neden olmaktadır.

Anayasamızın 18. Maddesinde “Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır” denilmektedir. Anayasamızın yasakladığı angarya görevleri yerine getirmediğinde liyakatsiz yöneticilerin mesnetsiz suçlamalarına karşı direnişini geçmiş yıllarda eylem kararı ile imza altına alan sendikamız, geçmişte olduğu gibi bu öğretim yılında da öğretmenlik meslek onurunu temsil edecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER