AKTİF-SEN'DE OPERASYON PANİĞİ

Cemaate yakınlığı ile bilinen Aktif Sen'de de telaş başladı. Sendikadan birçok iş kolu da dahil olmak üzere topluca istifaların olduğu ve bu istifa edenlerin Eğitim Bir Sen'e geçmeye başladıkları iddia ediliyor.

AKTİF-SEN'DE OPERASYON PANİĞİ
1 Kasım Seçimlerinin ardından Paralel yapıya yönelik operasyonların hız kesmeden devam etmesi neticesinde cemaate yakın olduğu iddia belirtilen Aktif-Sen ve başlı diğer İş kollarındaki sendikalarda toplu istifalar yaşanyor.
Paralel Yapı Operasyonları ve tutuklamaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Paralel yapıya karşı Hukuk içinde mücadelenini devam edeceğini açıklamasının ardından paralele yapıya yakın olduğu iddia edilen Aktif Sen'de de telaş başladı. 
Sendikadan birçok iş kolu da dahil olmak üzere topluca istifaların olduğu ve bu istifa edenlerin Eğitim Bir Sen'e geçmeye başladıkları iddia ediliyor. 
 
Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Paralel yapıya destek veren devlet memurları olduğunu ve bu nedenle 657 sayılı devlet memurları kanunun değişmesi gerektiğini açıklamasının ardından Sendika üyesi memurlarda panik başladı. 
 
Edindiğimiz bilgilere göre birçok ilde blok halinde istifa eden Aktif Sen mensupları Eğitim Bir Sen'e geçmek istedikleri ve üyelik başvurusunda bulundukları ifade ediliyor. 
 
 Bu istifaların stratejik bir hamle mi yoksa topluca alınmış bir karar mı olup olmadığı konusunda ise kafalarda birçok soru işareti dolaşıyor. 
 
Eğitim Bir Sen şubeleri ise çeşitli illerde bu başvuruları kabul etmeme kararı almış durumda.
 
Eğitim Bir Sen Genel merkezinini bu konuda tavrının ne olacağı, bu başvuruların kabul edilip edilmeyeceği ise merak konusu .
 
AJANSKAMU-ÖZEL HABER
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 7 yıl Önce

Hak hukuk değil senden benden olunca uyduruk bahanelerle insanlar işinden oluyor. Bunun adı da hukuk içinde oluyor. 28 Şubat süreci de hukuk içindeydi..

öğretmen
öğretmen - 7 yıl Önce

ajitasyon yapılıyor,aktiften eğitim bire geçen bir tane bile öğretmen görmedim..türk eğitim sene var...tek tük te diğer sendikalara var...

SIRADAKİ HABER