“Al aşağı edilme gayretlerini üzüntü ile izlemekteyiz”

Hürriyetçi Eğitim Sen Tekirdağ İl Başkan Tuğrul Selimoğlu, “Meslek hayatımda kıyaslayamayacağım kadar üstün gayret ve azmi ile başarılı iş ve projelere imza atmış bir eğitim neferi olan ilçe milli eğitim müdürü Hüseyin Gümüş’ün şimdi kendi "sözde" dava arkadaşları tarafından al aşağı edilme gayretlerini hayret ve bir o kadar da üzüntü ile izlemekteyiz.” dedi.

“Al aşağı edilme gayretlerini üzüntü ile izlemekteyiz”

Çerkezköy’ün eğitiminde devrim gibi çalışmaların mimarı olan, devlet-hayırsever işbirliğiyle ilçeye çok sayıda okul kazandırılmasında önemli bir görev üstelenen Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ü görevinden aldırmak için çabalayanların yanı sıra, ona destek olan da birçok meslektaşı var.

“BİZ AĞAÇTA YETİŞMİYORUZ”

Hürriyetçi Eğitim Sen Tekirdağ İl Başkan Tuğrul Selimoğlu, Gümüş’e desteğini yapıtığı açıklama ile kamuoyuna duyurdu. “Eskiden” diyerek açıklama yapan ve "Kasabada ışık saçan bir öğretmen ve onu engellemeye çalışan mutlaka bir papaz vardır derdik” diyerek bir örnek veren Selimoğlu, “Şimdilerde ise ‘Kasabada ışık saçan bir öğretmen ve onu engellemeye ona kumpas kurmaya çalışan bir papazlar ordusu mutlaka bulunur’ der ve yaşar olduk. İnançlı ve İtikatlı insan duvarını yerle yeksan eden bu güruh, Çerkezköy'de kul hakkı nasıl yenilirin resmen kitabını yazdı. Tepeden tırnağa kokuşmuşluk, iğneden ipliğe iğrençlik ötesi durumu idarecilik hayatımda dibine kadar yaşadım. Meslek hayatımda kıyaslayamayacağım kadar üstün gayret ve azmi ile başarılı iş ve projelere imza atmış bir eğitim neferinin, ilçe milli eğitim müdürünün şimdi kendi "sözde" dava arkadaşları tarafından al aşağı edilme gayretlerini hayret ve bir o kadar da üzüntü ile izlemekteyiz. Ben meslekte 30. yıla girecek olan öğretmen çocuğu Tuğrul Selimoğlu olarak diyorum ki; 1964 yılında öğretmenliğe başlayan babamın, ilk 15 senesinin hikayeleri ile son 15 senesini de birebir yaşayarak çocukluğumu öğretmen sandalyesi ve müdür koltuğunda geçirdim. Türk milli eğitim tarihinin öyle ya da böyle 60 yılına hakim bir eğitim yöneticisi olarak şunu söyleyebilirim. Milli eğitim milli eğitim olalı hiç bir çalışan "ben dahil" böyle zulüm görmedi. Burada şeref sözü veriyorum; bu ve bunun gibi yapılarla bedeli ne olursa olsun mücadele etmek boynumun borcu olsun. Şimdi Çerkezköy'e düşen; son 7 yılda bu ilçeye büyük emekler ile katma değer kazandıran ilçe milli müdürünün arkasında durmaktır. Sayın Hüseyin Gümüş'ün hangi mahallede hangi okulda eseri yok size sorarım. Kumpas grubunun alnı secdeye giderken ve aynı zamanda kumpas peşinde iken Hüseyin Gümüş Kızılpınar Mahallesinin çocukları aydınlansın diye okul yapımı işindeydi, hafriyatın başındaydı, yüzlerce sınıfı sıfırdan donatma derdindeydi. Bir öğretmen 25, bir okul müdürü 35, bir ilçe müdürü 45 senede yetişiyor. Biz ağaçta yetişmiyoruz. Bize emek ve gönül veren insanlar var. Sendikası, siyaseti, basını, aklınıza gelebilecek tüm baskı grupları bu pisliğe bir dur demeli ve gerekli girişimleri yapmalıdır. Yoksa açık söylüyorum "biz bizlikten çıkıyoruz" demedi demeyin! Şimdi bazı müptezeller milli eğitim müdürünü savunmak size mi düştü diyebilir. Onlara da rahmetli Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in bir sözü ile cevap verelim. Demirel; "İslam köyden cebinde 10 yumurta parası ile çıkan ve tekrar köyüne Cumhurbaşkanı olarak dönen çocuk, Cumhuriyetin eseridir" derdi. Biz de 11 yaşında yetim kalmış, cebinde bir avuç fındık parası ile gurbete çıkmış ve tekrar köyüne milli eğitim müdürü olarak dönmüş Cumhuriyet'i savunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

cerkezkoybakis.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER