Anadolu Eğitim Sendikası Yeni Teşkilatlarla Büyüyor

Türkiye’de siyasi bir gücü arkasına almadan sendikacılık yapılamaz tezini yıkan tek örnek olan Anadolu Eğitim Sendikası istikrarlı bir şekilde büyüyor. 

Anadolu Eğitim Sendikası Yeni Teşkilatlarla Büyüyor

Daha önce bir sendikaya üye olmayı aklından dahi geçirmeyen, bir sendikadan istifa ettiği halde diğer yapılara da soğuk bakan eğitim çalışanlarının güvenini kazanmış olmanın gururunu ve sorumluluğunu taşıyoruz. 

Sendikasının adıyla siyasi eğilimi de tescillenen, sendikasından istifa ettiğinde siyasi görüşünü de değiştirdiği varsayılan kamu çalışanlarının sıkıntısını da bilerek, özgür bir meslek odası kurma ülküsü ile çıktığımız yolda 2005’ten bu yana umutlarımızla yürüyoruz. 

Siyaseten bağımsızlığını cumhuriyetimizin temel ilke ve inkılâplarına bağlılık, vatanın ve ulusun bölünmezliği ile çerçeveleyen AES, sivil toplum örgütlerinin gerçekten sivilleşebileceğine dair bir umut olarak görmektedir.  Kendi deneyimimiz, bağımsız kalarak da sendikacılık yapılabileceğinin ispatıdır.

Üyelerin yalnızca temsil edilmediği, söz, yetki ve karara katılabildiği tek yatay örgüt modeli olan AES içinde  “Ben nasıl bir katkı verebilirim”  diyenlerle büyüyoruz. 

Sendikacılığı sözcü olma, öncü olma, elini taşın altına koyma olarak gören üyelerimiz teşkilatlarımızda yetkilendirilmekte, yol arkadaşlarıyla birlikte genel merkezin hareket alanını, yöntemini belirlemektedir.

2018-2019 eğitim öğretim yılına adım attığımız Eylül ayı içinde yetki belgelerini teslim ettiğimiz yeni temsilcilerimiz de makamlarında değil, kurumlarınızda, yanınızda olacaklar. Kendini yalnız ve güçsüz hisseden tüm eğitimcilere de “gücümüze katılın, birlikte güçlenelim” çağrısı yapıyoruz.

Hasan KARAHAN AES, İstanbul İl Temsilcisi

Cem ASLAN AES, İzmir İl Temsilcisi

Meral ÖKTEM AES, Eskişehir İl Temsilcisi

Göksel DOĞANAY AES, Aksaray İl Temsilcisi

Ahmet IŞIK AES, Ordu İl Temsilcisi

Dilber ÇELİK AES, Edirne İl Temsilcisi

Ümit CANSU AES, Adana İl Temsilcisi

Eren ÖZCAN AES, Kayseri/Pınarbaşı İlçe Temsilcisi

Hakan PARLAK AES, Eskişehir/Odunpazarı İlçe Temsilcisi

Kamber DİNÇ AES, Malatya/Battalgazi İlçe Temsilcisi 

Murat SUCİ AES, Ankara/Kızılcahamam İlçe Temsilcisi

Murat YILMAZ  AES, Ankara/Mamak İlçe Temsilcisi

Hikmet DOYMUŞ AES, Ankara/Sincan İlçe Temsilcisi 

Çetin BULUT AES, Ankara/Yenimahalle İlçe Temsilcisi

Ümit GENÇ AES Ankara/Keçiören İlçe Temsilcisi

Cihan DAĞDEVİREN AES Afyonkarahisar/Çay İlçe Temsilcisi

Şükrü ÇELENKLİ AES, Samsun Vezirköprü İlçe Temsilcisi

Serkan KOYUNCU AES, Artvin/Borçka İlçe Temsilcisi

Göreve başlayan temsilcilerimize başarılar diliyor, yakın zamanda yeni temsilcilikleri de yetkilendireceğimizi müjdeliyoruz.

Teşkilatlarımızın ve yol arkadaşlarımızın sayısı giderek artarken umudumuz da çoğalacak, sorunlar da azalacaktır. Biz çiğnetmediğimiz meslek onurumuzla daha önce çiğnenmemiş tertemiz bir yoldan yürüyoruz çünkü. Öyleyse başaracağız.

Mustafa YAMAN

Anadolu Eğitim Sendikası

Genel Teşkilatlandırma Sekreteri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER