Bedelli Askerlik Yapacak Öğretmenler İçin Teklif

Milli Savunma Bakanlığı’na başvurarak, bedelli askerlik için başvuruda bulunan yükümlülerden Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler yönünden, celp planlamasının 17 Eylül 2018 tarihinden evvel 21 günlük temel askerlik eğitimini tamamlayacak şekilde yapılmasını istedik. 

Bedelli Askerlik Yapacak Öğretmenler İçin Teklif

ASAL web sayfasında yayımlanan ilgili kanun maddesinin uygulanmasına dair duyuruda, başvuruların alınması ve hak sahipliğinin onanması akabinde celp planlamasının yapılacağı ifade edilmiştir. 

Söz konusu kanun maddesi kapsamında başvuru hakkına sahip bulunanlar arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler de bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu faaliyet genelgesine göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayacaktır. 

Bu doğrultuda 21 gün temel askerlik eğitimini yerine getirmeleri şartıyla askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak öğretmenlerimizin 17 Eylül 2018 tarihinde okullarında görevleri başında bulunarak eğitim-öğretim faaliyetinin aksamadan yürütülmesini sağlamaları, bahse konu tarihe kadar 21 günlük temel askerlik eğitimini tamamlamaları hâlinde mümkün olabilecektir. 

Eğitim-Bir-Sen olarak, Bakanlıktan, bedelli askerlik için başvuran kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler yönünden celp planlamasının, 17 Eylül 2018 tarihinden evvel 21 günlük temel askerlik eğitimini tamamlayacak ve bu sayede eğitim-öğretim yılı başında sınıflarında bulunacak şekilde yapılmasını talep ettik. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER