BONUS SEN...

Sendikaya üye yaptıkları öğretmen başına 10 TL ile 20 TL ödenecek. Başkanların ödülü ile laptop...

BONUS SEN...

BONUSLU SENDİKACILIK BAŞLADI

Türkiye'de ilginç bir sendikacılık dönemi başladı. MEB, 15 Mayıs 2011'de eğitimdeki tüm sendikaların üye sayısını açıklayacak. Rakam açıklanınca, toplu görüşmede masaya oturacak olan yetkili sendika belli olacak. Sendikalar üye sayısını arttırmak için kesenin ağzını açtı. ÖSS'de derece yapan öğrencilere araba verilmesinden sonra ilk kez en çok öğretmeni sendikaya kaydeden eğitimcelere de promosyon verilecek. Yurt genelinde dereceye giren il ve ilçe teşkilatları laptop, üye yapılan her öğretmen için yerelde 10 TL, hedeflenen sayıyı ikiye katlayan teşikalata ise öğretmen başına 20 TL para ödülü verilecek. Bonuslu sendikacılık dönemi başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Mayıs 2011'de eğitimcilerin üye olduğu sendikaları açıklayacak. En fazla üyesi olan sendika, genel görüşmelerde masaya oturma şansı yakalayacak. Türkiye'de yaklaşık 160 bin üye sayısıyla birbirine çok yakın olduğu bilinen Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen arasında kıyasıya rekabet başladı. Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Genel Teşkilatlanma Sekreteri Murat Bilgin imzasıyla başlatılan promosyon ise rekabette gelinen noktayı ortaya koydu. Sendika,15 Mart'a kadar kaydettikleri her öğretmen için 10 TL, hedef gerçekleştiren şubelere her yeni üye için 20 TL ve dereceye giren il ve ilçe başkanlıklarına ise dizüstü bilgisayar dağıtılacak.

200 bin üye hedefine dizüstü bilgisayar
Eğitim Bir Sen'in il ve ilçe başkanlarına gönderdiği yazıda; "Mayıs 2011'de 200 bin üyeyle imza atabilmek için bütün şube, üniversite, il ve ilçe temsilciliklerimizle yürüttüğümüz ödüllü üye yazım kampanyamız büyük bir özveri ve sizin üstün gayretlerinizle devam etmektedir. En az 30 bin yeni üye hedeflediğimiz kampanyamızda şu anada kadar bu sayını yüzde 25'ini gerçekleştirdik. Bu oranın yüzde 100'e ulaşması, hatta daha da üzerine çıkması için gayretlerimizin artarak devam edeceğine inanıyoruz. Taşıdığımız misyonun ve kuşandığımız sorumluluğun doğal sonucu olarak dur durak bilmeden bütün teşkilatımızla çalışıyoruz. Devam eden üye yazım kampanyamızda 15 mayıs'a kadar yapılan her üye başına teşkilatımıza 10 TL, şube bazında hedefini gerçekleştiren teşkilatımıza üye başına 20 TL, üye taahüdünü ikiye katlayan şube ve il temsilciliklerine 1'er dizüstü bilgisayar verilecektir" denildi.

"Taraftarı çok olan takımın maçı izlenir"
Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Talat Yavuz, promosyonlu üye kampanyasını doğrulayarak Habertürk'e; "15 Mayıs'da tüm sendikaların 2011 yılı üye sayısı belirlenecek. Yetkili sendika açıklanacak. MEB'deki üye sayımız daha fazla olduğu için biz yetkili sendikayız. Türk Eğitim Sen ise eğitim iş kolunda genel yetkili sendikadır. Rakibiz. Bu yıl onları geçmek istiyoruz. Torba Kanun'da sendikalara toplu sözleşme yapma hakkı verildi. Hükümetle artık, ilk kez toplu görüşme değil, toplu sözleşme yapılacak.Masaya oturan sendika avantajlı olacak. Sendika üyesi olmayan memurlar ile yetkili olmayan sendikanın üyelerinin maaşından bir kısmı kesilip, yetkili sendikaya aktarılıyor.Öğretmenlerden de maaşına göre yaklaşık 10 TL kesilip, bunun 2/3'si yani 6 TL'si aktırılıyor. Üye sayısı çok önemli. Rakip sendikaları takip ediyoruz. Kampanya yapılması çok normal. Parası olanın imkanı da çok oluyor. Genel merkez de bunun için kampanya başlattı. Bir okulda bile üyesi çok olan sendika olmak önemli. Banka promosyonu görüşmesinde masaya üyesi çok olan oturuyor.Taraftarı çok olan takımın maçlarının daha çok izlenir"

15 Mayıs 2010 tarihinde resmi gazetede yayımlanan sendikaların üye sayıları şöyle;
(Eğitim-öğretim hizmet kolunda bu rakamlarla genel yetkili sendika Türk Eğitim Sen olmuştu)

Türk Eğitim Sen.....157 bin
Eğitim Bir Sen........148 bin,
Eğitim Sen...............115 bin
 Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
oldu olacak!
oldu olacak! - 10 yıl Önce

üye olanlara da para versinler de tam türk siyesi gibi olsun sendikacılık da

ne var bunda
ne var bunda - 10 yıl Önce

promosyon artık hayatın nher alanında. sendikacılıkta neden olmasın ne var bunda. bence gayet iyi bir formül bulana helal olsun gelsin beni de üye yapsınlar

ne yapsanız kazanacağız
ne yapsanız kazanacağız - 10 yıl Önce

biliyorum eğitim bir senin kısa zamanda yakaladığı başarı sizi rahatsız ama biz her koşulda kazanacak,bu yıl yetkiyi alacağız. artık seneye siz ne ödül verirsiniz onu düşünün

yok artık
yok artık - 10 yıl Önce

beyler 10 bin tl kredi borcum var öderseniz size 50 üye yaparım:) yok mu arttıran

bu nasıl başlık
bu nasıl başlık - 10 yıl Önce

yöneticilerini motive etmenin neresi anlaşılamıyor anlamıyorum. bu haberleri yapanlar,okuyanlar,yorum yapanlar öğretmen mi inanamıyorum

Hediye Bonus
Hediye Bonus - 10 yıl Önce

Bence sendika üyesi kazandıranlara LCD TV verilmeli.Başarılarını kendi gözleriyle izlesin diye.Aziz Nesin'in sızlaya sızlaya kemikleri bitti.

Üye Yapmak İçin Şaklabanlık Yapanlar Sendikası
Üye Yapmak İçin Şaklabanlık Yapanlar Sendikası - 10 yıl Önce

Bu eğitimbirsen kötü yola düştü galiba adamlar üye yapamayınca diğer sendikalar kapandı yalanı ile üye yapmaya çalışıyorlar yazık ne hale geldiler.

ŞEREF ŞAHİN
ŞEREF ŞAHİN - 10 yıl Önce

bUNLAR YAKINDA KENDİLERİNİ DE PROMOSYON DİYE STANDTLARA KOYARLAR.BUNLARA UYANLARIN AKLINDAN ŞÜPHE EDERİM BEN....


SIRADAKİ HABER