Bu rezaleti örtbas etmeye çalışmayın!

Türk Eğitim-Sen İst 5 No lu Şube'den yapılan basın açıklaması

Bu rezaleti örtbas etmeye çalışmayın!
BASINA VE KAMUOYUNA


İstanbul Büyükçekmece Güzelce Cevdet Zebure Kotan İlköğretim Okulu'nda yaşanan ve bugün itibariyle basında genişçe yer bulan 13 yaşındaki  7. Sınıf öğrencisine sırf erkeklerle geziyor diye zorla gebelik testi yaptırıldığı iddialarını sendikamız sınırları içerisinde olduğu için araştırdık. Görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşmayı borç biliyoruz.
            
Bu rezaleti örtbas etmeye çalışmayın!

    
Türkiye bu sabaha Büyükçekmece’deki skandalla uyandı. 13 yaşındaki bir kız çocuğu “erkeklerle geziyor” diye okul müdürünün talimatı ile hademe tarafından okulda gebelik testine tabi tutuluyor. Öğrenci yaşadığı travmayı ailesine anlatınca kıyamet kopuyor!
    
Aile, kızlarına bu aşağılayıcı durumu reva gören Okul yönetiminden şikayetçi.  Savcılık soruşturma başlattı. Öğrenci psikolojik destek alıyor. Hal bu kadar vahimken Büyükçekmece ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları ilk inceleme sonucunda çocuğun yalan söylediği kanaatine vardıklarını belirtti.
    
Türk Eğitim - Sen İstanbul 5 Nolu Şube olarak soruyoruz.  Bu derece önemli bir konuda araştırmayı bu kadar kısa sürede nasıl tamamladınız? Olay savcılığa intikal etmiş olmasına rağmen, çocuğun yalan söylediğine hükmettiğinizi açıklayarak,yanlı bir tutum takınıyor ve  yargıyı yanlış yönde etkilemiyormusunuz ? Bunu yapmaktaki  amaç malum  sendikanın üyesi olan müdürü koruma içgüdüsümüdür ?
        
Türk Eğitim - Sen İstanbul 5 Nolu Şube olarak,Okul Müdürlerinin görev ve yetkilerini aşarak,gencecik insanların onuru ve psikolojileri ile oynamalarını doğru bulmadığımızı  belirtiyoruz.

 
                        Fuat YİĞİT

Türk Eğitim-Sen İst 5 No lu  Şube Sekreteri                                                                                      
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER