ÇOK SERT SÖZLER

Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 nolu Şube Başkanı Süleyman PEKİN, müdürlerin yeniden görevlendirmelerindeki değerlendirmelere çok sert çıktı

ÇOK SERT SÖZLER
“Allah size hüküm verdiğiniz zaman adaletli olmayı emrediyor”yoksa yanınızda zulmü hoşgören bir kitap var da ondan mı okuyorsunuz? “Allah size teraziyi doğru tutmayı, doğru ölçmeyi emrediyor” da kahrolası nasıl ölçüp biçiyorsunuz?

 Adalet en yakınını bile kayırmamaksa sizinki Afrika kabilelerinin klan anlayışı vetotemlerinin sülbü olduğunu iddia eden din anlayışı mıdır? KitabınızKaddafi'nin yazdırdığı gibi ‘Yeşil Kitap' gibi mi, parti tüzüğü kadar ‘suhuf'mu yoksa ‘kitapsız' mı idare ediyorsunuz?

 12 Eylül'e yaşımız tam tutmaz, 28 Şubat'ı ise doya doya yaşadık; 2 sürgünümüz, bol eylemimiz var. O günlerde 2 tetikçi müfettiş gönderilir 2 ayda 1-2 idareci görevden alınır yada 1-2 öğretmen sürgün edilirdi. İl genelinde Yetkili, yani eğitimin üzerindeki 12 yıllık yıllık AKP karabasanına rağmen hala birincisendika olan TÜRK EĞİTİM SEN'in sadece 1 Nolu Şubesinin 100 okul/kurum müdürü vardı; bugün 21'e düştü. Böylece bir gecede 79 kelle alınmış oldu. Be zalimler, Irak-Suriye topraklarındaki kelleci IŞİD'çilerden farkınız ne?

 Bir zamanlar eğitime emek vermiş Sayın Bakan bence bir daha Kocaeli'nde eğitimle ilgili cümle kurmasın. Hatta bundan kelli bu ilde ‘başarı'nın “b”si bile cümle içinde kullanılmasın.

 Bu ilin Sayın Valisi hiç beklemesin; ya istifa etsin ya tayin istesin, başka bir yere gitsin. Bu muymuş devlet adamı tarafsızlığı, bu mudur hakkaniyet, bu muvizyon? İslam'ın bu tip ilerde en çok değer verdiği ehliyet ve liyakatin canına okudunuz; 5'e 5 katsanız, umreyi su yoluna çevirseniz ne olur?

 İktidar Partisinin İl Başkanı istifa etsin, yerine sendika kılıflı siyasi teşekkülden biri otursun. Demek ki neymiş; 28 Şubat - Başörtüsü, alttakilerin yukarıyı paylaşım hesabıymış. Zulme uğrayanlar zulmün daniskasını herkese reva görebiliyormuş. Demek ki baş örtüsü, göz örtüsüymüş.

 Düşünün; bir sendika, bir düzine yıldır her yaptığı siyasi faaliyet olan vepolitik olarak sendikada örgütlenmiş başka bir yapıyla mücadele etsin.Hükümet'in emir ve talimatları dışında tek bir adım atmamış Bilmem Ne Sendüşünün.

 Kelle avcılığından sonra Kavimler Göçüne benzer toplu rotasyona da sıra gelecek. En nihayet Sovyet Politbürosunu oluşturan Tek Parti hedefleri; komünleri A, K, P harfleri üzerinden büyük çıkar çemberi olan.

 Komünist Partisinin Osmanlı'daki adı İştirakiyyun Fırkası idi. Yani şeriklik-ortaklık, yani şirket şirket paylaşım. Yani menfaat yoldaş'lığı, yani kendinden olmayan herkesi düşman ilan etme kurnazlığı.

 Komünizm; kitabını Marks'ın yazdığı, Lenin'in farklı anladığı, Stalin'in farklı uyguladığı bir dindi. Siz de siyasi politbüronuzdan bir din peydahlamışsınızama kesinlikle Müslümanlık değil. “Fakat biz sizin taptıklarınıza tapmayız, siz de bizim taptıklarımıza tapacak değilsiniz.” Neticede; “Leküm diniküm veliye din!”

 “Zalimler, nasıl bir inkılâpla devrildiklerini yakında bilecekler, görecekler.”

 Yazıklar olsun! Kula kulluk-köpeklik eden yazıklar olsun!

 

Süleyman PEKİN
TES Kocaeli 1 Şube Bşk.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER