Emek örgütleri eyleme hazırlanıyor: Susmayacağız!

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, AKP'nin baskı politikalarına karşı Cuma günü üç büyük kentte kitlesel eylemler düzenlemeye hazırlanıyor.

Emek örgütleri eyleme hazırlanıyor: Susmayacağız!

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ortak bir açıklama yaparak, "Sözün bittiği yerdeyiz. Şimdi ya ses çıkararak demokrasi ve özgürlüklerimizi savunacağız ya da sıranın kendimize gelmesini bekleyerek suskunluk içinde boğulacağız" dedi.

Emek örgütlerinin açıklamasında "AKP, sermaye yanlısı ekonomik politikaları ve kendi ideolojisini topluma dayatması doğrultusundaki iki yönlü saldırısını artırarak sürdürmekte; ‘ileri demokrasi’ masallarıyla tüm temel hak ve özgürlükleri ayaklar altına alarak kendi derin devletini yaratmaya çalışmaktadır. Anayasa referandumu yapılırken, AKP’nin istediği değişimlerin 12 Eylül Anayasasından bir farkının olmadığını, yeni bir vesayet sistemi oluşturulacağını ve yeni hak kayıplarına zemin hazırlandığını söylemiştik. Ve aradan uzun bir süre geçmeden görülüyor ki; AKP darbe dönemlerini aratmayan yöntemlerle emekçilere, gençlere, gazetecilere yönelik saldırılarında ve muhalefeti bastırmaya, sindirmeye yönelik baskı politikalarında hız kesmemiştir. İnsanların kendini savunma hakkının dahi elinden alındığı, daha yargılama gerçekleşmeden medya kanallarında suçlu ilan edildiği, sınır tanımaz bir hukuksuzluğun hüküm sürdüğü, adeta kimsenin nefes alamadığı, yeni bir otoriter yönetimin oluşturulduğu bir sürece giriyoruz" denildi.

Emek örgütleri İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de 18 Mart 2011 Cuma günü saat 12.30’da eş zamanlı kitlesel basın açıklamaları yapma çağrısında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER