Emekliler başbakanlığa yürüdü

Emekli-Sen üyeleri 2002 ve 2006 yıllarında SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine yapılan eksik ödemelerin hak sahiplerine verilmesi için Başbakanlığa yürüdü.

Emekliler başbakanlığa yürüdü

Kızılay Sümer Sokak'ta toplanan Emekli-sen üyesi bir grup ''Emekli haklarımız için mahkemelere değil, hükümetin kapısına yürüyelim'' yazılı pankart açarak yürüyüşe geçti. Grubu Başbakanlık Güvenpark girişinde polis ekipleri durdurdu. Burada grup içinden seçilen 5 kişilik heyet 2002 ve 2006 yıllarında SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine yapılan eksik ödemelerin hak sahiplerine verilmesi için toplanan 50 bin imzanın olduğu klasörleri Başbakanlığa teslim etti.

Grup adına bir açıklama yapan Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, hükümetin uygulamalarının milyonlarca emekliyi mağdur ettiğini iddia ederek SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin 2002 ve 2006 yıllarında aylıklarını eksik aldığını öne sürdü.

Beysülen, konuyla ilgili Ankara 17. iş mahkemesinde açılan bireysel davayı mahkemenin kısmen kabul ettiğini ancak SGK'nın temyiz talebi nedeniyle dosyanın Yargıtay'da bulunduğunu kaydetti.

Yapılan açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı


RESMİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ
 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER