EY NABİ AVCI HABERİN VAR MI ?

TÜRKİYE KAMU SEN VE TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANI İSMAİL KONCUK MEB’DE YAŞANANLARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

EY NABİ AVCI HABERİN VAR MI ?

Senin yönettiğin bakanlığında ne haksızlıklar oluyor? Haberin var mı? Alın teri hırsızları, sözde mülakat çeteleri  kelle avcılığına çıkmış haberin var mı?

Senin bakanlığını sen mi yönetiyorsun, yoksa çeteler mi, Ey Nabi Avcı? Binlerce insan, hak ettiği makamlardan, adeta zor kullanılarak alaşağı edildi? Haberin var mı?

Sözde senin yönettiğin, gerçekte hak yiyicilerin cirit oynattığı, bu bakanlık, artık milli torpil bakanlığı oldu, haberin var mı?

Binlerce yönetici adayı, müdür olabilmek için mülakata alındı. Listeler havada uçuşurken, sizin, “Adil olun” dediğiniz birçok il müdürü adil olmadı, olmadıkları gibi hazırlanan listeleri, mülakat komisyonu üyelerine dikte ettiler. Bunlardan birisi de Muğla İl Müdürüdür. Hazırlanan listeye, “Ben Allahtan korkarım, kul hakkı yiyemem.” diyerek, itiraz eden bir şube müdürünü, komisyon üyeliğinden zorla istifa ettirdi. Muğla il müdürü de, talimatınızı dinlemeyerek, hak eden yönetici adaylarının hakkını yiyen, yandaşlardan başkalarına yüksek puan verdirmeyen, diğer il müdürleri de halen görev başındadır. Ey Nabi Avcı, talimatını kimse dinlemedi, haberin var mı?

Bu yaşananlardan sonra, kimsenin, aklı başında, yandaş olmayan hiçbir öğretmenin size güveni kalmadı. Bu bakanlığı, artık yandaş sendika ve onların dümen suyundaki sözde yöneticiler yönetiyor, haberin var mı?

Okullarımızın yönetimi artık, liyakatli, kabiliyetli yöneticilerde değil, Sayın Avcı. Okullarımız birçoğu, artık, yağcılıkta, yalakalıkta derece yapmış olanlar, dostlarını satmaktan bir an olsun çekinmeyenler tarafından yönetilecek. Bu çapsız adamlarla Türk milli eğitiminin nereye gittiğinden, haberin var mı, Ey, Nabi Avcı?

Tek dertleri makam ve unvan sahibi olmak olan, yüreklerinde zerre Allah korkusu ve millet sevgisi olmayan, hak yemekten hiç korkmayan bu çetelerle daha nereye kadar yürüyeceksin, Ey Nabi Avcı?

Yargı, şube müdürleri yönetmeliğini iptal etti? Şube müdürlerine yapılan sözlü sınavı da iptal etti. Bütün bunlara rağmen, senin Müsteşarın Yusuf TEKİN, açıkça mahkeme kararını uygulamayacağını ilan etti. Kendisini, hukuktan dahi üstün gören, yargı, başka kararlar da verse, B planımız var, kimse korkmasın, diyen bir müsteşarla, sizin bakanlığınızda, tabiri caizse, EŞKİYA KANUNU hüküm sürer hale gelmiş, Ey Nabi Avcı, haberin var mı? Müsteşarın dahi, hak, hukuk tanımadığı bir bakanlıkta, il müdüründen, ilçe müdüründen hangi hak, hangi hukuku uygulaması beklenebilir?

Yayınladığınız, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile, öğretmenlerin, zaten azalmış olan moral ve motivasyonunu da, yerle bir etmek üzere olduğunuzdan, Ey Nabi Avcı haberin var mı?

Sayın Bakan, hakkı gasp edilen binlerce yöneticinin vebalini nasıl taşıyacaksın? Bu kadar insanın, size, hakkını helal edeceğini mi, düşünüyorsunuz? Hayat bu dünyadan ibaret değil, diğer taraf da var, CENNET VAR, AMA CEHENNEM DE VAR, EY NABİ AVCI HABERİN VAR MI?

Ey Nabi Avcı, ya bakanlığınıza hakim olun, bu çeteleri durdurun, ya da, o makamda bir dakika dahi durmayın, SİZE OLAN SAYGIMIZ DAHA DA AZALMADAN, İSTİFA EDİN.

İSMAİL KONCUK

GENEL BAŞKAN

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEF
ŞEF - 7 yıl Önce

TAMAMEN KATILIYORUM HUKUKİ GEÇERLİLİĞİ OLMAYAN ŞUBE MÜDÜRLERİNİN VERDİKLERİ PUANLARLA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ELİMİZDEN HAKSIZ YERE ALINDI.AYNI ŞUBE MÜDÜRLERİNDEN OLUŞAN KOMİSYONLAR DA MÜLAKAT YAPTILAR YİNE AYNI SONUÇ.BU SONUÇ GAYET NORMAL..ANCAK ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLACAK.HAKSIZ YERE MÜDÜRLÜĞÜ ELİNDEN ALINAN DEĞERLİ İDARECİLERİN TOPLUM İÇERSİNDE DÜŞTÜKLERİ DURUMU ,UĞRADIKLARI PSİKOLOJİK BASKIYI DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ.sAYIN BAKANLIK YETKİLİLERİ SİZLER BU ÜLKEDE ADALET KAVRAMINI İNSANLARIN KAFASINDAN SİLDİNİZ..ANCAK ALLAH'IN ADALETİ VAR..O ZAMAN HESABINI VERECEKSİNİZ SİZLERE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM..YAZIK OLAN ÇOCUKLARIMIZA,GELECEĞİMİZE OLUYOR..

SIRADAKİ HABER