GAZİANTEP'TE HUKUKA KARŞI HİLE YAPILIYOR

TÜRK EĞİTİM-SEN'den yapılan açıklama

GAZİANTEP'TE HUKUKA KARŞI HİLE YAPILIYOR
Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Şubat 2010’da yapmış olduğu Okul Müdürleri ataması sonrasında Gaziantep Şubemiz tarafından kurum tipleri, bazı yönetici adaylarına duyuru yapıldıktan sonra takdir ve teşekkür verilerek haksız rekabet oluşması hatalı ve yanlış puanlama yapılarak atamalar yapıldığını içeren bir resmi yazı ile işlemlerin düzeltilmesi istenmiştir.

            Gaziantep Şubesine verilen olumsuz cevap sonrası Sendika Genel Merkezimiz tarafından atamayı yapan Komisyon üyeleri Vaiz DOĞAN, Metin MENGİLLİ, Şaban KÜTÜK, Abdulhalim ÜNVERDİ ve Mithat SEVİN hakkında, Gaziantep Valiliğince verilen 28.05.2010 gün ve 2010/12 sayılı Soruşturma İzni Verilmemesi yönündeki kararın Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi tarafından 15.07.2011 ve Karar no:2010/206 sayılı kararla eksik evrak bulunmasından dolayı inceleme ve akabinde soruşturma açılmasına karar verilmiştir.

         Yapılan ön inceleme ve soruşturma sonrasında; Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mithat SEVİN (EBS Gaziantep Şube Başkanı), Metin MENGİLLİ, Eğitim Müfettişleri Başkan Yardımcısı Vaiz DOĞAN, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim ÜNVERDİ, Şahinbey İlçesi Hacı Fehime Güleç İÖO Müdürü Şaban KÜTÜK, Atama  ve Değerlendirme Komisyonu üyeliklerinden dolayı Şehitkamil eski İlçe Milli Eğitim Müdürü yeni Kilis Musabeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel YILMAZ Behiye Reşat Kaleoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Sami MURAT ve Orhangazi Anaokulu Müdür Yardımcısı Sibel ALICI Okul Kurum Tipi Belirleme üyeliklerinden dolayı  Sabriye Küncülü Anaokulu Müdürü Mesut KARAHAN müracaat şartı tutmadığı halde bu kuruma müracaat ettiğinden dolayı uyarma cezası almışlardır.

            Ayrıca Sabriye Küncülü Anaokulu Müdürü Mesut KARAHAN’a  idari yönden  atama şartları tutmayan okula atandığı için ataması da iptal edilmiştir.

            Bu resmi evraka  göre  yapılan 2010 müdür atamaları şaibeli, hileli, yanlı ve taraflıdır. Üyelerimiz ve eğitim çalışanları tarafından açılan şahsi davalar ile oluşan yeni mahkeme kararları Gaziantep Milli Eğitim Yöneticileri tarafından yanlış ve yanlı hareket edilerek sıralar işletilmemiştir.   Gaziantep Valiliği İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem SERİN, Atamadan sorumlu Müdür Yardımcıları Metin MENGİLLİ, Hamdi ATAYENER ve görevli atama komisyonu üyeleri; idari mahkeme kararları sonrası oluşan hukuki yaptırımları hiçe sayarak yanlı kararlar alıp düzenlemeler gerçekleştirerek Ali ÇALI, Remzi YILMAZ, Murat KAR, Namık GEDİK, Tuncay AKIŞ, Mustafa TÜRKMEN ve Faruk ÇELİK’in özlük haklarını korumuşlardır. Bunun yanı sıra sıraları işletmeyerek Muharrem KATIOĞLU, Hasan  ŞAKİR ve İsmail BİLMEZ’in kazanılmış hakları adı geçen yetkililerce gasp edilmiştir.

            Türk Eğitim-Sen, bu ve buna benzer olayların üzerine her zaman giderek, her türlü hukuki girişim ve mücadeleleri yaparak, hukukun tecelli etmesini sağlayacaktır. Hiç kimse kendisini hakkın hukukun üstünde düşünerek, var olduğu birimin veya kurumun tek efendisi, tek yöneticisi olduğunu sanmasın. Türk Eğitim Sen olarak her zaman hakkın ve hukukun tecelli etmesi için var olmaya devam edeceğiz.


İl İdare Kurulu Kararı İçin Tıklayınız 
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER