Genel Başkan Geylan, Sendikamızın Toplu Sözleşme Taleplerini Ziya Selçuk’a İletti

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 25.07.2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’u makamında ziyaret yaptı.

Genel Başkan Geylan, Sendikamızın Toplu Sözleşme Taleplerini Ziya Selçuk’a İletti

Genel Başkan Geylan, Türk Eğitim-Sen’in 1 Ağustos tarihinde başlayacak toplu sözleşmeye dair taleplerini ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın  hazırladığı yeni Anadolu Liseleri Tasarısına dair sendikamızın görüşlerini  Sayın Bakan’a sundu.  

Genel Başkan görüşmenin ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile görüşme gerçekleştirdim. Toplu Sözleşme masasına taşıyacağımız talepler ve yeni Anadolu Liseleri Tasarımına dair raporlarımızı takdim ettim.

Sözleşmeli öğretmenlerimizin Ağustos’ta eş durumu mazeret tayini başvuru yapabilmeleri için önerilerimizi ifade ettim. Kendisi değerlendireceklerini beyan etti. Sayın Ziya Selçuk’un öğretmenlerimizin bu haklı talebine kayıtsız kalmayacağına inanıyorum.

Ayrıca;

Rehber öğretmenlerimizin, nöbet konusu başta olmak üzere, taleplerinin karşılanması Birden çok nöbete de ücret ödenmesi,

Alan değişikliği taleplerinin karşılanması,

Eğitime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına ödenmesi,

Maaş karşılığı ders saatinin 15 saat olarak eşitlenmesi,

Öğretmenler Günü’nde ikramiye ödenmesi gibi daha birçok hususta öneri ve taleplerimizi ilettim. Sayın Ziya Selçuk’a ilgisinden ötürü teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER