Genel Başkan: Hocalıyı Unutmadık, Unutturmayacağız

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Hocalı katliamı ile ilgili bir mesaj yayınladı. Geylan, Ermeniler tarafından katledilen soydaşlarımız için Azerbaycanımıza bir kez daha başsağlığı diledi, yaşanan katliamı şiddetle kınadı.

Genel Başkan: Hocalıyı Unutmadık, Unutturmayacağız

Genel Başkan Geylan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “1992 yılında Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında tam 613 Azerbaycan Türk’ü Ermeniler tarafından gözlerindeki yaşa bakılmadan katledilmişti. Kadın, çocuk, bebek demeden büyük bir vahşet yaşanan kasabada 487 soydaşımız da ağır yaralanmıştı.

Bizler Hocalıyı unutmadık, unutturmayacağız. Can Azerbaycanımıza tekrar baş sağlığı niyaz ediyorum. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Kahrolsun Ermeni mezalimi, yaşasın Azerbaycan Türklüğü” dedi.

Genel Başkan Geylan bu katliam karşısında sessiz kalan uluslararası kuruluşları ve yaptırım uygulamayan sözde devletleri de eleştirerek, şöyle konuştu: “Bu bir katliamdır, bölgedeki Azerbaycan Türklerini ortadan kaldırmaya teşebbüs eden bir soykırımdır. 

Sessiz kalan, Ermenistan’ın özür dilemesine yönelik hiçbir adım atmayan, yaptırım uygulamayan, ağızlarına yalanlarla dolu sözde Ermeni soykırımını dolarken, Hocalı katliamı karşısında dilsiz şeytana dönen tüm uluslararası kuruluşları, demokrasi, insanlık dersi veren sözde gelişmiş devletleri de kınıyorum. Sessiz kalan her kimse bu soykırımın adeta bir ortağıdır.

Öte yandan Karabağ yıllardır Ermeni işgali altındadır. Ey, sözde gelişmiş devletler neredesiniz? Gözünüzün önünde Azerbaycan topraklarının işgal edilmesine yıllardır neden göz yumarsınız? Nerede sizin o çok sık dillendirdiğiniz hak, hukuk kavramlarınız? Sizleri de gereğini yerine getirmeye, Ermenistan’ın bu katliam için özür dilemesini ve Karabağ’ı işgaline son vermesini sağlamayla çağırıyorum.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER