Genel Başkan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u Ziyaret Etti

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, bugün (03.10.2018) Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u makamında ziyaret etti. 

Genel Başkan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u Ziyaret Etti

Geylan ziyarette; yönetici atama sisteminden, sözleşmeli öğretmen istihdamına, aile birliği sağlanamayan öğretmenlerin yaşadığı sorunlardan, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılmasına kadar birçok hususu dile getirdi. Geylan ayrıca Sayın Bakan’dan 2018 yılı içerisinde toplamda 40 bin ek öğretmen ataması talebinde de bulundu.

Genel Başkan Talip Geylan, “Sayın Ziya Selçuk ile görüşmemizde, Suçun Şahsiliği ilkesi gereğince, Aralık'taki öğretmen alımlarında adayların mağdur edilmemesini talep ettim. 

Bu konuda Sayın Bakanın da makul noktada olduğu izlenimini edindim. Dilerim geçtiğimiz öğretmen alımında yaşanan mağduriyetlere izin verilmez” diye konuştu.

Geylan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Bugün Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selcuk ile görüşme gerçekleştirdim. Görüşmede; Adalet ve liyakati esas alan bir yönetici atama sistemi getirilmesi, Çakılı sözleşmeli öğretmen istihdamı yerine, Zorunlu Hizmet Tazminatı ödenerek öğretmenlerimizin teşvik edilmesi;

Aile birliği sağlanmayan öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesi, Eğitim çalışanları arasına sokulmuş olan sendikal ayrımcılığa engel olunması, Bir Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılarak, öğretmenliğin hak ettiği saygınlığa ve kariyere sahip kılınması;

Rehber öğretmenlerimizin yönetmelikten kaynaklanan sorunlarının yargı süreci beklenmeden giderilmesi, LGS yerleştirmelerinde yaşanan problemlere dönük gerekli tedbirlerin alınması, YHS’nda çalışan meslektaşlarımızın başta görev tanımları olmak üzere taleplerine kulak verilmesi;

2018 yılı içerisinde toplamda 40.000 ek öğretmen ataması gibi birçok hususta beklentilerimizi ifade ettik. 

Ayrıca Sayın Ziya Selçuk ile görüşmemizde, Suçun Şahsiliği ilkesi gereğince, Aralık'taki öğretmen alımlarında adayların mağdur edilmemesini talep ettim. Bu konuda Sayın Bakanın da makul noktada olduğu izlenimini edindim. 

Dilerim geçtiğimiz öğretmen alımında yaşanan mağduriyetlere izin verilmez. Sayın Bakan'a nazik kabulü ve çalışan odaklı yaklaşımından ötürü teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER