Genel-İş, İzmir'de grev kararı astı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZENERJİ A.Ş’de Genel-İş ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında süren toplu iş sözleşmesi sürecinde anlaşmazlık çıkması üzerine Genel-İş 3 No’lu Şube, bugün (31 Mart) İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne grev kararı astı.

Genel-İş, İzmir'de grev kararı astı

Yüzlerce işçi grev kararının asılması için Büyükşehir belediyesi önüne geldi. İşçiler sık sık “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Sadaka değil, toplu sözleşme”, “İnadına sendika, inadına DİSK” sloganlarını attı.

Genel-İş 3 No’lu Şube Başkanı Cafer Konca Büyükşehir Belediyesi önünde bir konuşma yaptı. Konca, yapılan görüşmelerde 64 maddenin 22 maddesinde anlaşamadıklarını söyledi. Konca, hedeflerinin insanca yaşayacak bir ücreti garanti altına alan bir toplu iş sözleşmesi olduğunu belirtti.

Açlık sınırının 900, yoksulluk sınırının 2000 lira olduğunu hatırlatan Konca, “Bu sistemi biz yaratmadık. Biz işçilerin alın terinden başka satacak bir şeyi yok ve hakkımızı istemek en doğal hakkımızdır” dedi.

Konca, Büyükşehir belediyesinin işçilerin taleplerine uymasını aksi takdirde 60 gün sonra greve çıkacaklarını ifade etti.


Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
hatay inalpolat
hatay inalpolat - 10 yıl Önce

sözleşmede hakkımızı istiyoruz bunu şube yönetimiyle yolumuzdan sapmadan mücadelemizi vererek kazanacağızyaşasın örgütlü mücadelemiz yaşasın disk

SIRADAKİ HABER