Geylan'dan Özel Eğitim Öğretmenleri Açıklaması

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan özel eğitim öğretmenlerinin yönetici görevlendirmelerindeki mağduriyetler giderilmelidir dedi. 

Geylan'dan Özel Eğitim Öğretmenleri Açıklaması

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan özel eğitim öğretmenlerinin yönetici görevlendirmelerindeki mağduriyetler giderilmelidir dedi. Geylan'ın açıklaması şu şekilde: 

Bilindiği üzere, Özel Eğitim Öğretmenleri, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde bulunan okullara yönetici olarak atanabiliyor iken, bu atama döneminde bahsi geçen kademedeki okullara Müdür ve Müdür yardımcısı olarak atanmak isteyen Özel Eğitim Öğretmenlerinin tercihlerine MEBBİS sisteminde sadece Özel Eğitim Kurumları ile Halk Eğitim Merkezleri açılmıştır. Bu durum Özel Eğitim Öğretmenlerinin mağduriyetine yol açmaktadır.  Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, Özel Eğitim Öğretmenlerinin, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde bulunan okullara yönetici olarak atanabilme şartını sağlamaları nedeniyle daha önceki başvuru dönemlerinde olduğu gibi ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde bulunan okullara yönetici olarak başvuru hakkı verilmesi suretiyle mağduriyetlerin önüne geçilmesi hususunda talepte bulunduk.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER