HANGİ YÜZLE 4/C'LİLERİN HAKLARINI KORUDUKLARINI İDDİA EDİYORLAR.

Milletimiz yalanlarla, iftiralarla geçinen, sözde sendikaların oyunlarına mı gelecek? Şimdi de 4/C’lileri dolamışlar dillerine, sanki onlar için mücadele etmişler gibi…

HANGİ YÜZLE 4/C'LİLERİN HAKLARINI KORUDUKLARINI İDDİA EDİYORLAR.
 
 Türkiye Kamu-Sen olarak bir kez daha belirtiyoruz…
 
4/C’lilerin bugüne kadar haklarını savunan hep TÜRKİYE KAMU-SEN
 
2002 yılında toplu görüşme masasında ilk defa özelleştirme mağdurlarını masaya taşıyan TÜRKİYE KAMU-SEN
 
Her eyleminde “sözleşmeli ve geçici personel çalıştırmaya hayır” diyen TÜRKİYE KAMU-SEN
 
4/C’lilerin sendikal haklarını mahkemeye taşıyarak kazanan, TÜRKİYE KAMU-SEN
 
4/C’lilerin en büyük eylemi olarak bilinen ve direnişleriyle takdir toplayan TEKEL çalışanlarına destek veren ve 4/C’li personelin bugüne kadarki en büyük kazanımlarına imza atan TÜRKİYE KAMU-SEN
 
Torba Kanun çalışmaları sırasında siyasi parti gruplarına gönderdiği önerge teklifleriyle ve yaptığı eylemlerle 4C’lilerin sorunlarını meclis gündemine taşıyan TÜRKİYE KAMU-SEN
 
Toplu görüşme priminden 4/C’lilerin de faydalanmasını sağlayan TÜRKİYE KAMU-SEN
 
4/C’lilerden sözleşme ücreti alınmamasını sağlayan TÜRKİYE KAMU-SEN
 
4/C’lilerin aile yardımından faydalanması için konuyu meclis gündemine taşıyan TÜRKİYE KAMU-SEN
 
Devlet Personel Başkanlığına, Maliye Bakanlığı’na ve Başbakanlığa doğrudan yazdığı mektuplarla ve yaptığı görüşmelerle 4/C’lilerin haklarıyla ilgili talepleri dile getiren TÜRKİYE KAMU-SEN
 
Peki bu süre zarfında diğer sözde sendikalar ne yaptı?
 
İktidarın koltuğu altına saklanarak, semirip, üye sayısını arttırmaya çalışan bazı sözde sendikalar, daha 16 Nisan 2011’de Türkiye Kamu-Sen tarafından 4/C li ve 4/B’li sözleşmeli personelin sorunlarının çözülmesi için düzenlenen eylemi kışkırtma olarak gösteriyorlar, sözleşmelilerin hakları için yaptığımız onurlu mücadeleyi iktidara şikâyet ediyorlardı. 25 Kasım 2009’da iş güvencemiz, toplu sözleşme ve grev hakkımız yaptığımız bir günlük iş bırakma eyleminde, idarecilere muhbirlik yapıyorlardı.
 
Bugün Türkiye Kamu-Sen’in alanlarda, toplu görüşme masasında, mecliste, mahkemelerde, soğukta sıcakta söke söke aldığı hakları, sıcak koltuklarında oturup çay yudumlayarak açıklayanlar, 4/C’lilerin haklarını aldıklarını hangi hakla iddia ediyorlar!
 
Çıkıp 4/C’liler için yaptıkları bir eylemi, bir yazıyı, bir faaliyeti ortaya koyamayanlar, yüzleri kızarmadan, utanmadan 4/C’lilerin haklarını aldıklarını nasıl iddia ediyorlar; doğrusu anlamış değiliz.
 
Son olarak, Torba Kanun çalışmaları sırasında kayıtsız şartsız, tasarıyı destekleyen bu sendika, Türkiye Kamu-Sen’in memurlarımız ve sözleşmeli personelimizin hakları için yaptığı eylemleri ve verdiği mücadeleyi nasıl görmez. 29 Aralık 2010 tarihinde, Torba Kanun TBMM gündeminde görüşülürken, Sayın Başbakan’a gönderdiğimiz mektupla 4/C’li çalışanlarımızın sorunlarını dile getirdiğimizi ve konuyu meclis gündemine taşıdığımızı bilmiyorlar mı? Hazırladığımız 70 önergeyi muhalefet ve iktidar partileri aracılığıyla TBMM’ye taşıdığımızdan haberleri yok mu?
 
Aslında bal gibi biliyorlar; yaptığımız her eylemi “takkemiz düşecek, kelimiz görünecek” korkusuyla dehşet içinde takip ediyorlar.  Hakkın sıcak köşelerde, deri koltuklarda, çay içilerek, sohbet edilerek alınamayacağını da ağababaları izin vermeden hiçbir meydana inemeyeceklerini de herkes gibi bunlar da biliyor. Bu nedenle bu kimseler, ağızlarından köpükler saçarak yalanlarla, iftiralarla, sürekli konfederasyonumuza saldırıyorlar.
 
Aslında bu hakları Türkiye Kamu-Sen’in söke söke aldığını iktidar da biliyor. Bu nedenle sarı sendikalarını palazlandırmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.
 
Ama bunların ruhunda hırsızlık, şifrecilik ve kopyacılık var. Bunların ruhunda yalan var; muhbirlik var; grev kırıcılığı var.
 
Türkiye Kamu-Sen olarak biz, işimize bakıyoruz. Bizler, kimseden değil; üyelerimizden ve Türk milletinden aldığımız güçle ve yalnızca kamu görevlilerimizin menfaatleri için yolumuza emin adımlarla yürüyoruz.
 
4/C’li kardeşlerimiz; aile yardımınız hayırlı olsun.


 
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA ERDİN
MUSTAFA ERDİN - 10 yıl Önce

BAŞKANIM TÜRKİYE KAMUSEN E TEŞEKKÜR EDERİZ.İYİKİ, SİZİN GİBİ BAŞKANLARIMIZ VAR.

demiryolcu
demiryolcu - 10 yıl Önce

bunca seneden beri nerelerdeydiniz aile yardımına bile sahip çıkıyorsunuz ama mutabakat metninde imzanızı göremedim..

yılmaz özek
yılmaz özek - 10 yıl Önce

aile yardımını almadık hani nerde temuz da geldi bir haber yok ne oldu biz bir şey görmedik

SIRADAKİ HABER