HÜKÜMET SÖZLEŞMELİLERE KADRO MÜJDESİNİ VERMELİDİR

Meclis Tatile Girmeden Tüm Sözleşmelilerin Kadro Sorunu Çözülmeli

HÜKÜMET SÖZLEŞMELİLERE KADRO MÜJDESİNİ VERMELİDİR

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, meclis tatile girmeden 4B ve 4C'lilerin kadro sorunun çözülmesini istedi. Binlerce sözleşmelinin hükümetten Haziran ayı içersinde müjdeli haber beklediğinin altını çizen Gündoğdu, "Memur-Sen Konfederasyonu olarak, 632 sayılı KHK’nin kadroya geçiş hakkı tanınan sözleşmeli personelin kapsamına ilişkin eksikliğin giderilmesine yönelik olarak TBMM’ne sunulacak düzenlemeyi, ancak 4/B ve 4/C statüsündeki bütün personelin kadroya geçirilmesini öngörmesi halinde kabul edip destekleyeceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz."dedi.

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu,  hükümete çağrıda bulunarak sözleşmeli çalışanlara verilecek kadronun Haziran ayı içersinde sonuçlandırılmasını istedi. Gündoğdu,  " Konfederasyonumuzun sözleşmeli personel istihdamına son verilmesi, mevcut sözleşmeli personelin tamamının kadroya geçirilmesi ve kamuda sadece kadrolu personel istihdam edilmesi yönündeki talebimizi yineliyoruz" dedi.

 

Memur-Sen'in 2011 yılında yaptığı 4. Olağan Genel Kuruluna katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, sözleşmeli personelin kadroya geçirileceği açıklamasının ardından 632 sayılı KHK ile yapılan düzenlemeyle, 4/B kapsamındaki çalışanların bir bölümünün kadroya alındığını anımsatan Ahmet Gündoğdu, "Ancak, başta yerel yönetimlerde (belediye ve il özel idarelerinde) görev yapan sözleşmeli personel olmak üzere TRT, Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere bazı kurum ve kuruluşlardaki sözleşmeli personelin 652 sayılı KHK kapsamına alınmaması nedeniyle, sözleşmeli personelin kadroya geçişine ilişkin talep ve beklentiler tam olarak karşılanmamıştı. Diğer taraftan, TÜİK bünyesinde 4/C kapsamında istihdam edilen geçici personel ile diğer kurum ve kuruluşlardaki 4/C statüsündeki kamu görevlilerinin kadroya geçirilmesine yönelik talep ve beklentilerle ilgili olarak ise somut hiçbir adım atılmamıştır. " şeklinde konuştu.

 

 

 

 

HÜKÜMET MECLİS KAPANMADAN SÖZLEŞMELİLERE KADRO MÜJDESİNİ VERMELİDİR

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2012 yılında Kızılcahamam'da yaptığı sözleşmelilere kadro verilmesi için çalışma yapılacağı yönündeki açıklaması binlerce sözleşmeli çalışanları ümitlendirdiğinin altını çizen Genel Başkan Gündoğdu, açıklamalarını şöyle tamamladı, "TBMM’ye sunulacak ilgili tasarının; yerel yönetimler, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TRT, Diyanet İşleri Başkanlığı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki sözleşmeli personel (4/B) statüsündeki bütün kamu görevlileri yanında başta TÜİK olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda geçici personel (4/C) statüsünde istihdam edilen bütün kamu görevlilerinin kadroya geçirilmesine, KİT’lerdeki sözleşmeli personel ile kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde istihdam edilen yüksek öğrenim mezunu personelin istekleri halinde kadroya geçmelerine ve düzenlemenin yürürlüğe girmesinden sonra kamuda kamu görevlisi sıfatına dair tek ve temel istihdam şeklinin kadrolu statü olmasına imkan sağlayacak şekilde hazırlanmasının ve düzenlemenin en geç Haziran ayı içerisinde yürürlüğe girmesinin Konfederasyonumuzun vazgeçilmez teklif ve talebi olduğunu bu vesileyle bir kez daha hatırlatıyoruz."

 
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2013, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
öğretmen
öğretmen - 9 yıl Önce

başkan öğretmen ve kamudaki memurların sorunlarını çözdünde mi acil olarak sözlemelilerin sorunu kaldı. kardeşim aslında sizler hiç bir sorunu çözmediniz.çözemediniz, fazla vebal almadan istifa etki yerine sorunları çözecek ekip gelsin, bu kadar üyemiz var, hangisinin sorunu çözüldü, ben de bunlardan birisiyim.

SIRADAKİ HABER