İl-İlçe Memler Tüm Sendikalara Eşit Davranmalı

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici Mersin-Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürünün BİR SENdika temsilcisi değişiminden dolayı yaptığı paylaşımı eleştirdi ve sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 

İl-İlçe Memler Tüm Sendikalara Eşit Davranmalı

Öğretici yapmış olduğu açıklamada yönetici koltuğunda oturanların daha önce hangi sendika üyesi, yöneticisi olursa olsun o koltuklarda her sendikaya ve her eğitimciye eşit davranması gerektiğini söyledi.

1-Dün bir ilçe milli eğitim müdürü malum sendikanın ilçe temsilciliği değişti diye açıklama yapmış,“Sendikamızda bir bayrak değişimi gerçekleşti. Sendikamızda geçmişte görev almış yöneticilerimizi tebrik ederim. 

İnşallah görevlerinde başarılı olacaklardır.' ifadelerini kullanmıştı

2- Gelen tepkiler üzerine ilçe milli eğitim müdürlüğü açıklama yaparak bilgileri dışında yayınlandığını ifade etse de birçok il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinde durumun farklı olmadığını bilmekteyiz. 

3-O koltuklarda oturan müdürler daha önce hangi sendika üyesi,yöneticisi olursa olsun o koltuklara oturduğunda tüm sendikalara eşit davranmak zorundadır.Bu nedenledir ki yönetici atamaları çok önemlidir. 

MEB’e düşen görev o koltukları BİR SENdika koltuğundan çıkarmak olmalıdır

4- Okul yöneticiliği dahil tüm yönetici atamalalarında /görevlendirmelerinde mülakat kaldırılmalı ve liyakat esas alınmalıdır. Öğretmenler odasında ciddi rahatsızlığa yol açan sendikal ayrımlar ortadan kaldırılmalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER