İTHAL ÖĞRETMEN İSYANI

Türk Eğitim Sen 24 Mart Perşembe günü saat 12:30'da Milli Eğitim Bakanlığı önünde ithal öğretmen projesini protesto edecek.

İTHAL ÖĞRETMEN İSYANI

350 bin ataması yapılmayan öğretmen atama beklerken, ABD, Kanada, Avusturalya ve İngiltereden ithal öğretmen getirilecek olması toplumda ve eğitim çalışanları arasında büyük infial uyandırdı.

Türk Eğitim Sen Hükümeti ve Milli Eğitim Bakanlığını çok sert eleştirdi. Türk Eğitim Sen soruyor;"BU PROJE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ MI, YOKSA VATİKANIN MI ?"

İthal öğretmen projesi AKP iktidarını derinden sarsacak bir uygulama olarak görülüyor.Ne MEB ne de Hükümetin ithal öğretmen uygulamasını halka ve eğitim çalışanlarına anlatabilmesi mümkün görülmüyor.

İthal öğretmenlere bölgelere göre aylık ödeme yapılacak olması bir başka izah edilemeyecek durum gibi görülüyor.Kendi öğretmetmenlerinin ek derslerine bile yıllardır zam yapmayan Hükümetin, ithal öğretmenlere 2-3 bin dolar maaş verecek olması, tüm öğretmenleri isyan noktasına getirdi.Bu konuda ne Türk Eğitim sen'in ne de halkın tepkileri dinecek gibi değil.

Hükümet, bu projeden vazgeçildiğini hem de öğretmenlerden özür dileyerek açıklamak zorunda, aksi takdirde bunun bedeli çok ağır olacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 10 yıl Önce

TÜRK EĞİTİM SENDİKASINI kutluyorum

SIRADAKİ HABER