KADRO İÇİN 20 MAYISTA EYLEM YAPILACAK

Eğitim Söz Senden yapılan açıklama;

KADRO İÇİN 20 MAYISTA EYLEM YAPILACAK
Sendikamız ;seçim öncesi KHK ile sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi ve verilen sözlerin tutulması  için eyleme gidecek.
    Yıllardır MEB bakanları ve bürokratlarının verdiği ‘KADRO’ sözlerine alışık olan sözleşmeli öğretmenler artık var olmanın dayanılmaz ağırlığı içindeler . Başbakan’ın en son bir memur konfederasyonunda belirsizlik içinde ki kadroya geçişle ilgili açıklamasından sonra  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Faruk ÇELİK’in,Başbakan Yrd.eski MEB Bakanı sayın Hüseyin ÇELİK’in açıklamaları hem sözleşmeli öğretmenleri hem de kamuda ki diğer sözleşmelileri derinden üzmüş ve olumsuz etkilemiştir.
      01.05.2011 akşamı ‘Siyaset Meydanı Özel’ proğramında Başbakan sözleşmelilerden hiç bahsetmemiş , mail yağmuruna tutulan proğram sunucuları da olaya taraflı kalarak mağdurun yanında değil, gücün yanında olduklarını göstermişlerdir.
    Artık tüm sözleşmeliler verilen sözlerin seçim öncesinde yerine getirilmesini istiyor.Bakanlar Kuruluna KHK yetkisi veren 6 aylık geçici yasa da Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandığına göre KHK ile kadroya geçmek için resmi olarak MEB’e yasa taslağı da sunduğumuza göre, MEB acilen varsa bu konuda eksiklikler, onları da ekleyerek şartsız-koşulsuz kadro dosyasını Bakanlar Kurulu’na sunmalıdır.
     Bizler eğitim de sorunlar yaratılsın istemiyoruz.Sorunlar çözülmek için vardır.Bakanlığımızda personeli , eğitim-öğretim ailesi ve de ülkemizin geleceği adına bu büyük ayrıştırmacı sorunsallığa son vermelidir.
Bizler çözüm için her türlü girişime hazırız.Bizler tüm öğretmenlerin eşit haklar içersinde olması gerektiğine,ayrıştırıcı statülerin eğitim birliğini bozduğuna inanmaktayız.      Devletimizi idare eden hükümet yetkilileri temsil ettikleri gücün farkındalığında olarak verdikleri sözlerin sorumluluğunu da bilmelidirler.
Hiç bir şey kalıcı değildir.Kalıcı olan vatandaş için,çalışan için ve ülke geleceği için yapılan adil düzenlemelerdir.
     Bu yüzden bizler seçim öncesinde, KHK ile verilen kadro sözlerinin tutulmasını hatırlatmak için ‘DAİMİ KADROMUZU İSTİYORUZ!’diyerek 20 MAYIS 2011 tarihi Cuma günü MEB Anıt heykeli önünde olacağız.
    Eylemimize; eğitim de kadro birliğini savunan tüm eğitim-öğretim sendikalarımız,sözleşmeliliğe hayır diyen tüm duyarlı halkımız ve kamu çalışanlarımız davetlidir.
-KADRO HAKKIMIZ,HAKKIMIZ OLANI ALIRIZ!!!
-SAKIN ADAM KAYIRMA! KADRO SÖZÜNDEN DE CAYMA!!
 
 
Toplanma yeri ve saati: Kızılay Güven Park YKM önü,saat:11:00
Basın açıklaması ve saati: MEB Anıt heykeli önü,saat:12:00

İletişim telefonları:0505 768 2712  - 0505 825 91 03, -  0539 829 5292,-
0546 895 5906, - 0505 806 91 37, - 0505 883 5029, - 0532 697 6938
 
                                                             EĞİTİM-SÖZ-SEN MYKGüncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER