KADROLAŞMADA SIRA MÜDÜR YARDIMCILARINDA MI ?

Eğitim Sen Genel Sekreteri Sakine Esen Yılmaz, okul müdürlerinden sonra siyasi kadrolaşmada sıranın müdür yardımcılarına geldiğini söyledi. Yılmaz, “Tarihin en kapsamlı siyasi kadrolaşma hareketine tüm hızıyla devam edilmektedir” dedi

KADROLAŞMADA SIRA MÜDÜR YARDIMCILARINDA MI ?
Eğitim Sen Genel Sekreteri Sakine Esen Yılmaz, okul müdürlerinden sonra siyasi kadrolaşmada sıranın müdür yardımcılarına geldiğini söyledi. Yılmaz, “Tarihin en kapsamlı siyasi kadrolaşma hareketine tüm hızıyla devam edilmektedir” dedi.

Eğitim Sen Genel Sekreteri Sakine Esen Yılmaz, sendikanın Ankara 2 No’lu Şube binasında düzenlenen basın toplantısında konuştu. Okul müdürlerinin sözlü sınav üzerinden yapılan atamaları ile liyakat ve objektiflikten yoksun görevlendirmelerinin birer birer yargıdan döndüğünü söyleyen Yılmaz, “Yürütmeyi durdurma kararları sonucu mülakatla yapılan tüm sınavların iptal edilmesi gerekir” dedi.

Yılmaz, okul müdürlerinden sonra siyasi kadrolaşmada sıranın müdür yardımcılarına geldiğini ifade etti. Milli  Eğitim Müdürlükleri ve siyasi yandaşlar tarafından oluşturulmuş listelerin okul müdürlerine dayatıldığı ve bunların müdür yardımcısı olarak atanmaları için baskı yapıldığı yönünde duyumlar aldıklarını ifade eden Yılmaz, mevcut müdür yardımcılarına da sendika değiştirmeleri için baskıların yapıldığını belirtti.


‘GEZİCİ, MARKSİST KİMSE YÖNETİCİ OLMAMALI!’

Son yıllarda eğitim kurumlarında yöneticilerin büyük bir çoğunluğunun Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen üyesi olması çokça tartışmaya neden oldu. Ancak sendika yöneticilerinden yapılan açıklamalar, bu durumun Eğitim-Bir-Sen üyelerine yetmediğini gösteriyor. kamudanhaber.com sitesinde yer alan habere göre Eğitim-Bir-Sen Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Tekin Korku, “Gezici, paralelci, ulusalcı ve Marksist, bölücü ve din düşmanı hiç kimse yönetici olarak görevlendirilmemelidir” dedi. Sendikasının yönetici atama sürecinde ‘günah keçisi’ ilan edildiğini savunan Korku, “Tüm görevlendirmelerin Eğitim-Bir-Sen üyeleri arasından yapılması gibi bir talebimiz asla olmamıştır. Ancak bu iktidara ve onun nezdinde taşımış olduğu misyona düşman kişilerin de yönetici olarak görevlendirilmesi kabul edilemez” diye konuştu.

evrensel.net
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER