Katil Devlet Diyen Nagehan Alçı Hakkında Suç Duyurusu

Türk Eğitim-Sen Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık, bir televizyon programında “katil devlet” diyen sözde gazeteci Nagehan Alçı hakkında 02.10.2019 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Katil Devlet Diyen Nagehan Alçı Hakkında Suç Duyurusu

Konuyla ilgili açıklama yapan Işık, “Bir eğitimci olarak yıllarca öğrencilerime Türk vatanının birliğinin ve bütünlüğünün önemini, tarihi ile gurur duyması gerektiğini anlattım.

Hal böyleyken Nagehan Alçı’nın ulusal ve uluslararası yayın yapan bir kanalda Türk Devletini ve milletini aşağılamasını, etnik köklere ayırarak birbirine düşman edecek açıklamalarda bulunmasını kabul edemiyorum” dedi.

Alçı’nın sözlerinin düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini de ifade eden Işık’ın dava dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: “Bu sözde gazeteci, Türk Milleti’nin binlerce yıldır tarih sahnesinde yer almasını sağlayan devlet anlayışımıza karşı ‘devletin kutsal olmadığını’ sık sık dile getirerek, aslında Türk Milleti’ne karşı olan düşmanca tavrını da ortaya koymaktadır.

Bu kişi ve arkasındaki güçler, Türk Devleti’nin yıkılması veya itibarsızlaşması durumunda, Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğinin bozulacağı ve tarih sahnesinden çekileceğini tasavvur etmekte ve rüyasını görmektedirler.

Bu düşmanca tavır içinde söylenen sözler düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez. Türkiye Cumhuriyeti’ne yöneltilen ‘katil devlet’ ithamı, devletimizi sözde Ermeni soykırımın varlığını kabule ve milletimizi bu sözde soykırımın faili olarak göstermeye çalışan, zorlayan dış mihrakların ve yerli işbirlikçilerinin bölücü terör örgütlerinin sık kullandıkları bir ifadedir.

Kamuoyu vicdanın da FETÖ/PDY gibi terör örgütleri yönünden kirli olan Alçı’nın,  bilinçli şekilde Türk Devleti’ne karşı, milli hassasiyet ve çıkarlarımıza karşı algı oluşturma çabasındadır. Şüpheli ‘düşünce ve ifade özgürlüğü’ kavramlarına sığınarak, devlet ve millet düşmanlığını alışkanlık haline getirmiştir.

Nagehan ALÇI “ ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 90’lı yıllarda ülkemizin saygın vatandaşları olan bir etnik grubu sistematik ve bilinçli şekilde öldürdüğü ve bunun üstünü bilerek kapattığını’ ima bile değil, açıkça söyleyerek, yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ‘KATİL DEVLET’ demek suretiyle, hem TCK 301 hem de TCK 216 ve nihayet TCK 218 maddelerini aleni şekilde ihlal etmiştir.

Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden eden bu sözler cezasız kalamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER