LEMAN DERGİSİ PROTESTO EDİLDİ ...

Türk Eğitim Sen Kayseri 2 Nolu Şubesi, Leman dergisinin, Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül´ün seviyesiz karikatürü ile ilgili olarak bir eylem yaptı.

LEMAN DERGİSİ PROTESTO EDİLDİ ...

 

Eylemde sendika üyeleri dergi yöneticilerini protesto etmek için karikatürün çıktığı dergiyi toprağa gömdü.

Sendikanın Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, insanların en vazgeçilmez hürriyetlerinden birisi de inanç özgürlüğü olduğunu dile getirdiği eylemde, ´İnsanları yaptıklarından dolayı eleştirebilirsiniz, ancak inançlarından ve inançlarının gereğini yerine getirmekten dolayı onları kınayamaz ve onlarla alay edemez, aşağılayamazsınız´ dedi.

´İnsanların kişilik haklarına saldıramazsınız, hakaret edemezsiniz. Bu hakkı ne hiçbir yasa ne hiçbir ahlaki öğreti ne de bir din; kimseye vermemiştir´ diyen Öztürk, ´Leman dergisinin Hayrunnisa Gül hakkında çizdiği karikatür yukarıda saydığımız kuralların ve inançların hiçbirine sığmamaktadır. Bu düpedüz saygısızlık terbiyesizlik ve bir milletin inançlarına saldırıdır. Her ne olursa olsun hiç kimse bu milletin inançlarına örf ve âdetini saldırma hakkına sahip değildir. Bir kişinin eşinden dolayı şahsına yapılan saldırı kabul edilemez. Eğer bir probleminin varsa kişinin kendisiyle halledersiniz. Yoksa eşine salyalar akıtarak saldırmak kimsenin hakkı ve haddi değildir´ diye konuştu.

Leman dergisinin yaptığı karikatürü aşağılık davranış olarak değerlendiren Türk Eğitim- Sen Kayseri 2 Nolu Şubesi, olayı kınadıklarını ve derhal Gül ailesi ile Türk milletinden dergi yöneticilerini özür dilemeye davet etti.

Sendika üyeleri daha sonra tepkilerini dile getirmek için Leman dergisini kireçleyerek kimseye zarar vermesin diye toprağa gömdü.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER