MAKAM TEFECİLERİ TEMİZ İŞ ÇIKARMIŞ !

MAKAM TEFECİLERİ TEMİZ İŞ ÇIKARMIŞ !
    İlk defa ve yeniden müdür olarak görevlendirilecek adaylara ilişkin, 16 Ekim 2014 Perşembe günü  başlayan sözlü sınavlara  bir gün kala, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, İl Milli Eğitim Müdürleriyle, Telekonferans  yöntemiyle  bir toplantı  gerçekleştiriyor.
     Toplantının ana konusu; Müdürlük Mülakatları. Milli Eğitim Bakanı, emrindeki İl Milli Eğitim Müdürlerine, Müdürlük Mülakatlarıyla ilgili duygu ve düşüncelerini iletiyor, talimatlarını aktarıyor. Bakan, İl Müdürlerine kısaca; ”Mülakata gireceklerin hiçbiri bizim düşmanımız değil. Adaletli olun, vicdanlı-izanlı davranın. Kimsenin hakkını yemeyin” cihetinde bir konuşma yapıyor. Bakanın bu tavrı, sınava girecek olanların büyük bir bölümü nü bir nebze umutlandırıyor.
    Bu gün itibarıyla, İstanbul başta olmak üzere, birçok il de sonuçlar açıklandı. Sonuçlardan anlıyoruz ki, komisyonlar hiç te Milli Eğitim Bakanının buyurduğu gibi, adil ve hakkaniyet ölçülerinde davranmamış, hatta; 91 yıllık Cumhuriyet tarihinin en büyük müdür kıyımına imza atmış, tasarladıkları sistemi hayata geçirme sürecinde önemli bir adım atmışlardır. 
   Bütün yaşananlardan sonra  insanın aklına şu geliyor, Bakan; “Adil ve vicdanlı davranın” dedi, böyle oldu. Ya,”Siz işinizi bilirsiniz,nasıl isterseniz öyle yapın” deseydi ? Farklı bir şey mi olurdu? Herhalde, çok farklı olmazdı. Demek ki bunlar danışıklı dövüş yapmış, ortalık makam tefecileri ve onların tetikçileriyle doldurulmuştur.
   Bu rezaletten sonra, hakkın ve haklının yanında olanların mücadelesi daha bir hız kazanacaktır. Kesinlikle inanıyorum ki,eğitim çalışanları yaşanan rezaletlere duyarsız kalmayacak, doğru örgütlenerek, doğru yerde örgütlenerek,bu tezgahları yıkıp geçecektir.  
 
Enver DEMİR
Türk Eğitim-Sen
İst.9 No.Şb.Bşk                  
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
seyfi
seyfi - 9 yıl Önce

Rezalet...rezalet...rezalet başka söyleyecek söz bulamiuorum

Baba
Baba - 9 yıl Önce

Eğitim de 20.yılım. bunun 10 yılı idarecilikte geçti. bukadar kul hakkının yendiği bir dönem görmedim. Eğitim bir senli arkadaşlar lütfen gerçekleri görün.Okullarımıza bir bakın ,öğretmenlerimiz arasındaki hoşgörü,kardeşlik duyguları elden gidiyor. Adalet yok .liyakat yok .

SIRADAKİ HABER