Maksut BALMUK`tan Açıklama

Bazı internet sitelerinde asılsız haberler yer almıştır. Şahsımı rahatsız eden haberle ilgili açıklama ilgili sitelere gönderilmiştir.

Maksut BALMUK`tan Açıklama
Bu konuda projelerimizle yola çıkarak tanıtımımızı www.busendikasenin.com  internet sitesini kurarak gerçekleştirdik.
Eğitim-İş Sendikasında bulunuşumuzun sebebi; sendikamızın yanlışlar karşısında dik duruşu, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlılığı, ülke olarak içinde bulunduğumuz zor durumlara karşı yaklaşım felsefesi ile korku imparatorluğunun hakimiyetini yok etmeye yönelik tavrına dayalıdır.
 

Her demokratik örgütte olduğu gibi bizim sendikamızda da bu tür mücadeleleri doğal karşılamak gerekir. Biz hizmet yarışı noktasında mücadele etmekteyiz. Biz bu çok sesliliği zenginliğimiz olarak görmekteyiz. Çünkü biz SARI SENDİKA yada  MENFAAT ÖRGÜTÜ  değiliz. Bu nedenle bu tür mücadeleleri hoşgörü ile karşılamaktayız.
 

Eğitim-İş sendikasının bir ilçe örgütünü kuran, Şube yönetiminde görev alan,  bakanlık nezdinde yapılan bir çok toplantıda sendikasını ve üyelerinin hakkını savunan bir Eğitim-İş’li olarak sendikadan ayrılmayı aklımdan dahi geçirmediğimi belirtmek isterim.
 

Aksine genel kurul sonrasında istifayı düşünen bazı arkadaşlarımı bu kararlarından vazgeçirmek için mücadele ettim ve etmekteyim.
Sendikamızdan ayrılmamız mümkün değildir. Sendikamızdan ayrılabilmemiz için;
-          Menfaat örgütüne dönmesi,
-          Makam dağıtan bir sendika görüntüsüne bürünmesi,
-          Bazı örgütlerin arka bahçesi olması,
-          Sendikanın partiler üstü olduğunu unutarak birilerinin peşine takılması,
-          Fikir ve hizmet yarışı tartışmalarının önüne koltuk, makam tartışmalarının geçmesi,
Durumlarının hakim olması gerekir ki Eğitim-İş örgütünün buna izin vermesi mümkün değildir.
 

Daha da önemli gerekçelerimiz ise;
 

Atatürk ilke ve inkılaplarından yani Atatürkçü çizgiden,
Bölünmez bütünlüğümüzden, Bayrağımızdan ve marşımızdan, hatta öğrenci andımızdan,
Sendikamızın temel kuruluş felsefesi olan “ırkçılığa, gericiliğe ve bölücülüğe” karşı duruştan taviz verilmesi,
 

Olur ki bu durumda hiç tereddüt etmeden ayrılacağımı ve kamuoyuna açıklayacağımı ifade etmek isterim.
 

Eğitim-İş ülkemizin bu zor sürecinde dik duruş sergileyebilen bir sendikadır ve sendikamızı yıpratmaya yönelik bu tür yazılar yayımlanacaktır.  Çünkü Eğitim-İş’in büyümesinden rahatsızlık duyanlar vardır. İlkeli, kararlı insanların buluşma noktasıdır Eğitim-İş. Her Eğitim-İş’li cesurdur ve bu dönemde üye olmaları da cesaretlerinin en bariz göstergesidir.
 

Sitenizdeki haberde “Yurt dışında olduğunu öğrendiğimiz Sayın BALMUK’un takınacağı tavır merakla bekleniyor.” Cümlelerine yer verilmiştir.
 

Bahçeşehir Üniversitesinin  eğitim programına davet edilmem nedeniyle 4 günlüğüne yavru vatanımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunmakla beraber, cep telefonumu hiç kapatmadığımı, ülkemize döndüğümü Eğitim-İş’ten ayrılmayı aklımdan dahi geçirmediğimi yukarıda belirttiğim gerekçeler ışığında açık ve net bir şekilde tekrar ifade ederken, bu temel felsefeye sahip tüm Eğitim İşgörenlerini (Öğretmen, kurum yöneticisi, şube müdürü, şef, memur, yardımcı personelleri) sendikamızda buluşmaya davet ediyorum.
 

Saygılarımla…
 

Maksut BALMUK
Eğitim Yöneticisi

 
Haberin yayınladığı adresler
 
http://www.memurlar.biz/haber/20110505/Maksut-BALMUK-ve-Arkadaslari-Liste-Disi-Kaldi.html
 
http://www.kamudanhaber.com/sendika/maksut-balmuk-ve-arkadaslari-liste-disi- kaldi.htm
 
http://haberkamu.com/haberdetay/maksut-balmuk-ve-arkadaslari-liste-disi-kaldi-haberi/
 
http://www.memurlar.biz/haber/20110505/Maksut-BALMUK-Egitim-Isten-ayriliyor-mu.html
 
Haberin içeriği:
MAKSUT BALMUK VE ARKADAŞLARI LİSTE DIŞI KALDI


Memur sitelerinin bir çoğuna yazılar yazan MEB çalışanlarının büyük bir kısmının sanal olarak bilip tanıdığı Maksut BALMUK 24 Nisan 2011’de katıldığı Eğitim-İş İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyelik seçimlerinde listeye giremedi

Eğitim-İş İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyelik seçimlerinde listeye giremedi. Yola çıktıkları arkadaşları ile liste dışı kalan BALMUK arkadaşlarının yönetime gelen ekipten memnun olmadıkları sendikanın bölünme süreci yaşayacakları endişesini taşıdıkları için sendikadan ayrılma kararı aldıkları konuşuluyor.
İstanbul’da yaklaşık 150 kişilik bir grup ile toplu ayrılmaları gündeme gelen Maksut BALMUK’a bugünlerde ulaşmak da mümkün olmuyor. Yurt dışında olduğunu öğrendiğimiz Sayın BALMUK’un takınacağı tavır merakla bekleniyor. Eğitim-İş, 2005 yılında Eğitim-Sen’de fikir ayrılığı yaşayan öğretmenler tarafından kurulmuştur. Geçen 6 yıllık sürede  20 bini aşkın üyeye ulaştı. Sendika içerisinde gruplaşmanın olduğu konuşulsa da kamuoyuna çok yansımadı.

Grubun başka bir sendikaya geçip geçmeyecekleri ise netlik kazanmadı.

Genel seçimler nedeniyle Genel Başkan Yüksel ADIBELLİ ve Genel Sekreter Kadir KOÇ görevlerinden istifa etmişlerdi.

Eğitim-İş’in Genel Kurulu 16-17 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılacak.

Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.
NOT: SAYIN BALMUK'LA İLGİLİ BAHSE KONU OLAN HABER SİTEMİZDE YAYINLANMAMIŞTIR
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ABDULLAH MİHMANDAR
ABDULLAH MİHMANDAR - 10 yıl Önce

SAYIN BALMUK BİZİM MENFAATLE İŞİMİZ YOK DİYOR.ANCAK SENDİKALARIN KURULUŞ AMACININ MENFAAT OLDUĞUNU UNUTUYOR.ÖZLÜK HAKLARINI İYİLEŞTİRMEK,MAKAM VE MEVKİ KAZANMAK,YERİNİ SAĞLAMLAŞTIRMAKTAN BAŞKA NE YAPIYOR SENDİKALAR.KAÇ ÖĞRENCİNİN ELİNDEN TUTMUŞLAR.KAÇ ÖĞRENCİ İÇİN FEDAKARLIK YAPMIŞLAR.SÖYLESİNLER

SIRADAKİ HABER