MEB TORPİLLE ÖĞRETMEN Mİ ATIYOR?

Eğitim-Sen'in iddiasına göre MEB, atama dönemleri dışında bazı kurumlara torpille atama yapıyor.

MEB TORPİLLE ÖĞRETMEN Mİ ATIYOR?

İsteğe bağlı yer değiştirmelerin yanında özür grubu atamalarında da, sadece 10 ilin atamaya açılmasına tepki gösteren Eğitim-Senöğretmenlerin eş durumu, sağlık, öğrenim durumu özrü gibi nedenlerle atanmasına kısıtlamagetirildiğini dile getirerek şok bir iddiayı dile getiri.

Bakanlık kendi koyduğu takvime uymuyor

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu'ndan yapılan açıklamada, atama sorunu öğretmenlerin kâbusu halinegetirildiğine dikkat çekilerek “Geçtiğimiz günlerde il içi atamalarda meydana gelen "teknik" aksaklık veöğretmenlerin atama beklentileriyle adeta oyun oynanması özensizliğin ve hazırlıksızlığın göstergelerinden biri olmuştur. Bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığı 652 sayılı KHK`nin yayımlanmasının ardından kendi koyduğu atama takvimine uymamış, 2 yıl öğretmenler keyfi olarak mağdur edilmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

Torpille atama yapılıyor

İl emrine atamaları kaldıran ancak atamalardaki hâlihazırdaki plansız ve hazırlıksız tutumunu sürdüren, bunun yerine her gün öğretmenleri mağdur edecek yeni bir düzenleme ile gündeme gelen Bakanlığın sorunlarını çözmek yerine yeni sorunlar yarattığı iddia edilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Örneğin, yıllardır Halk Eğitim Merkezleri`ndeki öğretmenlerimiz adeta bulundukları illere çakılı kalmışlardır. Atama dönemlerinde MEB`in boş kadro göstermemesi nedeniyle mağduriyetleri artmaktadır. Ancak tüm bu sorunlara rağmen, atama dönemleri dışında MEB kayırmacı politikaları nedeniyle buralara atama yapabilmektedir. İş, dönüp dolaşıp "torpil bulma" noktasında kilitlenmekte ve öğretmenlerimizin hakları ayaklar altına alınmaktadır!”
gazetekamu.com

 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER