MEB YÖNETİCİLERE BU KADAR MI DÜŞMAN ?

MEB YÖNETİCİLERE BU KADAR MI DÜŞMAN ?

MEB illere bir yazı göndererek, yöneticiliği sona eren yöneticilerle ilgili bir takım talimatlar yayınladı.Bakan Nabi Avcı imzalı bu yazıda, yöneticilik süresi dolan idarecilerin, (güya) mağdur olmaması için, en kısa sürede öğretmenliğe döndürülmeleri istenmiştir.

26.08.2014 tarih ve 106676 sayılı yazıda, yöneticiliği sona erenlerin, eğitim kurumunda alanlarında açık olması ve istemeleri halinde bulundukları eğitim kurumunda, yer olmaması ve istememeleri halinde ise, öncelikle kadrolarının bulunduğu ilçede olmak üzere, il sınırları içinde durumlarına uygun, ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına yer değiştirmelerinin yapılması istenmektedir.

Bazı ilçe müdürlükleri ise, yöneticiliği sona eren yöneticilerin yerine görevlendirme yapmış, buralara asaleten görevlendirilecek yöneticileri dahi beklememiştir. Halbuki, çalışma takviminde ve yönetmelikte böyle bir talimat bulunmamaktadır. Kraldan fazla kralcı olan, bazı ilçe müdürleri çalışma takviminde belirtilen çalışmaların tamamlanmasına dahi tahammül gösterememiştir.

Bu müdürlüklerden birisi, Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüdür. Kendisi de bir okulda müdür olan, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’dır. Kendisi de okul müdürü olan bir kişinin, bu müdürlerin sistemi tıkayabileceği endişesi ile, bunların yerine apar topar görevlendirme yapması tamamen yetkisi dışındadır. Çankaya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz kimlere yaranmak peşindedir bilinmez ama kendisine uyarımız, yıllardır Türk milli eğitimine emek vermiş insanlara biraz saygılı olmasıdır. Men dakka dukka.Bu yaptığınız haksızlar gün gelir misliyle cevap bulur.

Milli Eğitim Bakanlığını da, uyarıyoruz. Yöneticilik görevi sona erdirilen müdürlere yeteri kadar haksızlık yaptınız. Görevlendirilen tetikçileriniz, görevlerini hakkıyla yerine getirdi! Bütün bunları biliyoruz, ancak bu kadar mı vefadan habersizsiniz? İlgili yazıda, bu durumda olan yöneticilerin istemeleri halinde kendi okullarında ve ilçelerinde istedikleri bir eğitim kurumunda norm kadro fazlası olarak kalmalarını ifade edemez miydiniz? Bu kadar mı insani duygulardan uzaklaştınız? Bu insanlara düşmanlığın bu boyutta olmasını nasıl izah edeceksiniz?

       Türk Eğitim Sen olarak, tüm ilgilileri uyarıyoruz: Altınızdaki makam koltukları sizinle beraber mi mezara gidecek zannediyorsunuz? Allah sizi ıslah etsin.

                                                               TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar
Haydar - 9 yıl Önce

Norm kadrosuna puan sıralamsına göre bakılmıyor mu? Hemen norm fazlası olma durumundan bahsediliyor.

SIRADAKİ HABER