MEMUR-SEN DEN TOPLU SÖZLEŞME ÇALIŞTAYI

MEMUR-SEN DEN TOPLU SÖZLEŞME ÇALIŞTAYI
Ağustos ayında gerçekleştirilecek 3. Dönem toplu sözleşme öncesi Memur-Sen yönetimi, konfederasyona bağlı sendika temsilcileri ve danışmanlar kampa girdi.
 
İki gün sürecek "Toplu Sözleşme Çalıştayı" Çam otel'de  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın katılımıyla başladı. 
 
 
Çalıştayın açılışında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Çalıştay boyunca Genel Toplu sözleşme taleplerimizle hizmet kollarına ilişkin taleplerimizi ana hatlarıyla ortaya çıkarmış olacağız. Toplu sözleşme süreci bizim için bu hazırlık çalıştayıyla başlamıştır. Bu çalıştayda çıkan verilerle ortaya konulan taslaklar, teşkilatlarımızın teklifleriyle zenginleşecek ve masaya hazır hale gelecektir. 7 Haziran Sonrası oluşacak hükümetin ilk muhatabı 3.Dönem Toplu Sözleşme Masası nedeniyle biz olacağız. Kamu işveren Heyeti seçim sonrası şekillenecek ama bizim talep ve tekliflerimiz seçime bağlı değildir” dedi. 
 
 
Açılış konuşmalarının ardından istişare toplantısına geçildi. Memur-Sen yönetimine brfiing veren ekonomi ve hukuk danışmanları, toplu sözleşme öncesi hazırladıkları dosyaları sundular. 
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa çetinkaya
mustafa çetinkaya - 6 yıl Önce

önceki milletvekilliği karşılığında bizi sattı şimdiki ne için satacak

Eski
Eski - 6 yıl Önce

İyi çalışın bakalım memuru yine üc kuruşa nasıl satabilirsiniz, onun çalışması mı?eski başkan bizi hükümete sattı, vekilliği kaptı. Size haklarımı helal etmiyorum.

re
re - 6 yıl Önce

nasıl satacağız diye mi toplanmışlar?

SIRADAKİ HABER