Memur-Sen'den ÖSYM'ye destek

Sivas’ta bir grup sendikalı, CHP’nin ÖSYM Başkanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunun iptali için Anayasa Mahkemesi’ne dava açmasını protesto etti. Memur-Sen Sivas Temsilcisi Ömer Anlı açıklama yaptı

Memur-Sen'den ÖSYM'ye destek
Sivas’ta bir grup sendikalı, CHP’nin, ÖSYM Başkanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunun iptali için Anayasa Mahkemesi’ne dava açmasını protesto etti.

Memur-Sen’e bağlı sendika üyeleri, bugün kent meydanında toplanarak, CHP aleyhine eylem yaptı. Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi Ömer Anlı, CHP’nin, başta imam hatip lisesi olmak üzere, meslek liselilerinin Polis Meslek Yüksekokulu’na gitmelerinin önünü kesmek için Anayasa Mahkemesi’nin yolunu tuttuğunu öne sürdü.

CHP’nin, daha önce 411 milletvekilinin oyu ile üniversitelerde başörtüsüne sağlanan özgürlüğü ve kamu çalışanlarının toplu görüşmelerde hak ettiği 10 liralık toplu görüşme primini Anayasa Mahkemesi’ne taşıdığını hatırlatan Anlı, bu partinin yasakçı tavrının hala devam ettiğini savundu.

Son olarak, CHP’nin 6114 sayılı ÖSYM Başkanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Kanunu’nu Anayasa Mahkemesi'ne taşıdığını belirten Anlı, “Mahkemenin, iptal talebi doğrultusunda karar alması halinde imam hatip ve meslek liselilerin polis olma yolu kapatılmış olacaktır. CHP’nin bu tutumu, seçim reklamlarında ‘Benim için yandaş yok, vatandaş var’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemleriyle çelişmiştir.”şeklinde ifade etti.

CHP’nin, seçim çalışmasını, ‘ayrımcılık olmayacak’ sloganı üzerine oturttuğunu da belirten Anlı, televizyon reklamlarındaki Kılıçdaroğlu’nun söylemlerinin bir seçim klasiği haline geldiğini ifade etti.

Memur-Sen Sivas Temsilcisi Ömer Anlı, “Ülkemizin geleceği ve refahı için bu milletin bağrından yetişen bütün liseliler gibi meslek liseliler de şanlı ordumuz peygamber ocağında ve iç güvenliğimizi sağlayan emniyet teşkilatında görev almalıdır.” şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali GÜL
Ali GÜL - 10 yıl Önce

Neden destek vermesinler. Milli eğitim müdür ve müdür yardımcılığı sınavlarında olduğu gibi soruları da onlar alıyor, şifreyi de.

Fenasi
Fenasi - 10 yıl Önce

CHP'nin niyeti bu ülkeden İslamı ve Müslümanları yok etmektir. Yakın tarihi okuyunca anlarsınız. Ama asla başarılı olamayacaklar.

SIRADAKİ HABER