MEMUR-SEN'DEN YERLİ OTOMOBİL PROJESİNE DESTEK

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın: “Çakma cadillac” diyenlerin asıl kendisi çakma

MEMUR-SEN'DEN YERLİ OTOMOBİL PROJESİNE DESTEK
 Yerli otomobil projesine karşı çıkan çevrelere bir tepki de Memur-Sen'den geldi. 'Yerli otomobil'in prototip görüntülerini 'çakma cadillac' olarak değerlendirenlere cevap Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan geldi. Yalçın, "Mesele Türkiye’nin şeftali yerine motor üretmesiydi’ diyen Rahmetli Erbakan Hocanın bıraktığı geleneği devam ettiren, yerli motor üretme iradesi ortaya konulduğunda ‘Çakma Cadillac’ diyenlerin kendisinin çakma olduğunun altını çiziyorum” dedi. 
Memur-Sen “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye” sloganıyla 81 ilde düzenlenen İl Buluşmalarının Tokat ayağı yoğun katılımla İşeri Park Tesislerinde yapıldı. Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, teşkilata ve üyelere hitap etti. 
 
1 KASIM’DAN SONRA İSTİKRAR GELMELİ 
 
Türkiye’nin bundan sonra güçsüz bir ülke olma şansı olmadığını belirten Yalçın, şu şekilde konuştu: “Bu ülkenin bundan sonra koalisyonlu hükümet görme şansı yok. Görürse kaybeder bu ülke. Bundan sonra bu ülkenin istikrarı devam etmeli çünkü fincancı katırları ürkütüldü. 7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan durum koalisyon belirtisi yüz yıllık planlarının ertelenmesi ve gerçekleşmemesi üzerine umudunu yitirenlerin yeniden umudunun yeşerdiği bir sürece dönüştü. Reyhanlı, Diyarbakır, Suruç ve Ankara’da yapılan saldırıların ortak bir hedefi vardır. Yeniden Büyük Türkiye yolculuğu akamete uğratılmak istenmektedir. Onun için yapılan mühendisliği görmek lazım, fark etmek lazım. Her zaman aynı şeyin tutmadığını bilmek lazım, bildirmek lazım” diye konuştu. 
 
“ÇAKMA CADİLLAC” DİYENLERİN ASIL KENDİSİ ÇAKMA 
Yalçın, Türkiye’nin yerli üretim otomobil çalışmalarıyla ilgili gelişmelere değinerek, bazı kesimlerin yerli olan her ne varsa hemen bir çamur atma, itibarsızlaştırma girişiminde bulunduğunun altını çizerek, “Dün Erbakan’ı hedef alanların bugün Erdoğan’ı hedef aldığının altını çiziyor, bu ülkenin kalkınma sürecine bu ülke yürek katanlara çelme takmaya çalışanların olduğunu görmenin üzüntüsünü yaşıyorum. ’Mesele Türkiye’nin şeftali yerine motor üretmesiydi’ diyen Rahmetli Erbakan Hocanın bıraktığı geleneği devam ettirmeye çalışıp bu ülkede yerli motor üretme iradesi ortaya konulduğunda ’Çakma Cadillac’ diyenlerin kendisinin çakma olduğunun altını çiziyorum. Cesareti kırmaya çalışanların yürüyüşü durdurmaya çalışanların yüreklerinin satılmış olduğunu gördüğümüzü ifade ediyorum” diye konuştu.
 TARİH YAZAN BÜYÜK MEMUR-SEN AİLESİ
Programda konuşan Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu ise, 3. Dönem Toplu Sözleşme’de Memur-Sen olarak tarihi kazanımlara imza attıklarını vurgulayarak, “Toplamda 213 kazanım ile tüm zamanların en iyi Toplu Sözleşmesine imzaladık. Bilimsel ve istişare ile hazırladığımız reel teklifler ile kararlı duruşumuz sonucu, 3. Dönem Toplu Sözleşmelerinde kamu görevlileri bütçeden ve milli gelirden enflasyonun çok çok üzerinde bir pay alarak enflasyonu nakavt etti, tuşa getirdi” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER