MEMUR SEN'İ MEMUR -SENLİLER YÖNETİYOR

Memur Sen memur zammı oylaması ile ilgili Türkiye Kamu Sen'e ağır suçlamalar yöneltti.

MEMUR SEN'İ MEMUR -SENLİLER YÖNETİYOR


MEMUR SEN AÇIKLAMASI

Bilindiği gibi, başta kamu görevlileri olmak üzere kamuoyunun yakından takip ettiği kamu görevlileri toplu sözleşme süreci 29 Mayıs 2012 tarihi itibarıyla sona ermiştir.

Süreç, bütün ayrıntılarıyla kamu görevlilerinin ve basın yayın organlarının bilgisi dahilindedir. Çünkü süreç içerisinde Memur-Sen olarak uyguladığımız stratejiyi her aşamada kamuoyuyla paylaştık.


Toplu sözleşme sürecinin bitmesinden iki gün sonra Memurlar.Net adlı internet sitesinde doğrudan Genel Başkanımız Ahmet GÜNDOĞDU’ya, dolaylı olarak da Memur-Sen ve bağlı sendikalarına yönelik haksız, hadsiz ifade ve beyanlara yer verilen, bunun yanında da Kamu-Sen’i memurlar.net’in yönettiğini deklare eden bir haber yayımlanmıştır.


Söz konusu haber, anılan sitenin telefon tuşları aracılığıyla Kamu-Sen’i nasıl yönettiği ve Memur-Sen’i yönetememenin ürettiği intikam duygusunu bütün çıplaklığıyla ortaya koyuyor. Haberde yer alan, “Gündoğdu bir hatasını ise Kamu Görevlileri Hakem Heyeti görüşmeleri sırasında yaptı. Heyet 4 gün boyunca esasa girmemiş hep usul üzerinde konuşarak, topu taca atacağının mesajını vermişti. Herkes bu mesajı almış ancak Gündoğdu almamıştı. Memurlar.net olarak "sendika temsilcileri heyetten çekilsin, heyet karar alamaz duruma getirilsin" dedik. Kamu-Sen ve KESK Başkanı ile görüştük. Destek verdiklerini belirttiler. Ahmet Gündoğdu'yu aradık. Gündoğdu, telefonlara çıkma zahmetini bile göstermedi. "Ne söyleyeceklerse basın müşavirime söylesinler" diyordu. Öyle bir durum ki, kendisi çok büyük bir makamda olduğu, telefon açtığında Başbakan ile görüştüğü için memurlar.net kim oluyordu ki... Daha sonraki açıklamalarından gördük ki, hizmet kollarındaki bir iki kazanım tehlikeye girmesin diye böyle bir karar almışlar. Fakat Bugün Gazetesindeki şu habere sarılacak kadar durumu kötüydü Gündoğdu'nun... Bu konudaki takdiri üyelerimize bırakıyoruz.” cümleleri, Kamu-Sen’in yönetim kurulu, başkanları ve üyelerinin değil, ilgili sitenin karanlık güçleri tarafından yönetildiğinin itirafından başka bir şey değildir. Asıl acı olan, bu haberi anında kendi internet sitesinde yayımlamak suretiyle bir internet sitesi tarafından yönetildiğinin bizzat Kamu-Sen tarafından da itiraf edilmesidir.


Evet, Genel Başkanımızın şahsında Memur-Sen, bir internet sitesinin kendisini yönetmesine izin vermedi. İlgili sitenin telefon diplomasisiyle Kamu-Sen’i yönettiği saatlerde Memur-Sen yönetim kurulu ve bağlı sendikaların genel başkanları Kamu Görevlileri Hakem Kurulu toplantısına katılıp katılmayacağına ilişkin toplantı yapıyordu. Katılıp katılmama kararını telefondan öğrenen sendikacılar ile Memur-Sen yöneticilerini aynı kefeye koyanlar, kale alınmamalarının intikamını bu haberle almaya çalışıyor. Memur-Sen yöneticilerini telefonla yönetme aymazlığına düşenler, bu haberle de Memur-Sen üyelerini yönetmeye yelteniyor. Bu tür toplum mühendisliği numaralarına artık kimse itibar etmiyor. Hele hele, derin devletin toplum mühendisliğine son veren Memur-Sen’e, Memur-Sen üyelerine bu numaralar sökmez.
·Çünkü Memur-Sen’i yönetim kurulu yönetir.
·Memur-Sen’i başkanlar kurulu yönetir.
·Memur-Sen’i delegeler yönetir.
·Memur-Sen’i teşkilatları yönetir.
·Memur-Sen’i üyeleri yönetir.
·Memur-Sen’i hakları için mücadele ettiği kamu görevlileri yönetir.
·Memur-Sen’i değerlerini savunduğu millet yönetir.
·Memur-Sen ve bağlı sendikalarının yönetim kurulları;


Yetkilerini söz konusu siteden veya editöründen değil üyesi olan kamu görevlilerinden aldı.

Toplu sözleşme sürecinde uygulayacağı stratejiyi, herhangi bir internet sitesiyle değil büyük Memur-Sen ailesinin yetkilendirdiği yönetim kurullarıyla istişare ederek belirledi.

Toplu sözleşme sürecinde ne söyleyeceğini, nasıl davranacağını, hangi eylemlilik sürecini harekete geçireceğini, hangi tekliflerle masaya oturacağını tabandan tavana doğru işlettiği teşkilat toplantılarıyla tespit etti.

Bu haberin ortaya çıkardığı tek gerçek; diğer iki Konfederasyonun Kamu Görevlileri Hakem Kurulu toplantısına katıl(a)mama kararını, yönetim kurullarıyla değil memurlar.net’in tavsiyeleriyle aldığıdır. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu toplantısına katıl(a)mama kararını memurlar.net’in direktifiyle alan, toplantıya katılmalarını Memur-Sen katıldığı için biz de katıldık diyerek açıklayan iki Konfederasyona söylenecek çokça söz, gösterilecek çokça yol var. Gerçi bu habere göre, onlar söyleyecekleri sözü ve takip edecekleri yolu internet sitesinden öğreniyorlarmış. Bizi dinlerler mi bilemiyoruz. Ama yine de ifade etmekte fayda var, yol yakınken dönün. Kararlarınızı kendi iradenizle alın. Gerçekleştireceğiniz eylemi telefonun diğer ucundaki sesten değil, kamu görevlilerinden öğrenin.

Biz iki hususu merak ediyoruz. Bu haberi yazan ve yayımlayan internet sitesinin malum konfederasyonları yönetme merakı nereden kaynaklanıyor? Malum konfederasyonların da bu internet sitesinin yönetimine rıza göstermelerinin sebebi nedir?
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER