METAL İŞÇİLERİ, GREVİ ESKİŞEHİR'DEN BAŞLATIYOR

eşik Metal-İş Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası arasında yürütülen 2010-2012 metal işkolu grup toplu iş sözleşmeleri kapsamında olan işyerlerindeki grevlerin ilki; yarın Eskişehir’de faaliyetini sürdüren, İtalyan sermayeli Candy grubunun kontrolünde bulunan Doruk işyerinde başlatılacak.

METAL İŞÇİLERİ, GREVİ ESKİŞEHİR'DEN BAŞLATIYOR
10 bin metal işçisini ilgilendiren Grev’lerin ilk ateşi Eskişehir’de yakılıyor. DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında yürütülen 2010-2012 metal işkolu grup toplu iş sözleşmeleri kapsamında olan işyerlerindeki grevlerin ilki; yarın Eskişehir’de faaliyetini sürdüren, İtalyan sermayeli Candy grubunun kontrolünde bulunan Doruk işyerinde başlatılacak.
DİSK’ten yapılan açıklamada, gerek tarihsel açıdan, gerekse kapsamı açısından ülkenin en önemli sözleşmelerinden biri olan bu ilk Grev’de Doruk İşçilerinin bütün emek dostlarının dayanışma ve desteklerini beklediği ifade edilerek, Grev’in DİSK Yönetim Kurulu’nun da katılacağı bir basın açıklamasıyla başlatılacağı belirtildi



Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER