ÖĞRENCİLER İZİNLİYKEN ÖĞRETMENİN EK DERSİ KESİLEMEZ

ÖĞRENCİLER İZİNLİYKEN ÖĞRETMENİN EK DERSİ KESİLEMEZ
Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayınlanan Özürlü Devamsızlık konulu 2013/14 sayılı genelge ile lise son sınıf öğrencilerinin velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde 45 günü aşmamak kaydıyla izinli sayılabileceği düzenlenmiştir. Bu düzenleme uyarınca öğrenciler istedikleri takdirde 45 gün veyahut daha az süre devamsızlık yapma hakkına sahiptir.
 Öğretmenlerin herhangi bir fiilinden kaynaklanmayan bu durum ek ders hesaplanmasında aleyhlerine  kullanılmaktadır. Bu sebeple ek ders ücretleri kesilmek suretiyle  mağdur olan öğretmenler ekte bulunan dilekçeyi okul müdürlüklerine vererek dava sürecini başlatabilirler. Dilekçelerine olumsuz cevap verilmesi veya zımmen reddedilmesi durumunda dava açma sürecinde dava açmak isteyen öğretmenlerimize hukuki destek Türk Eğitim Sen tarafından sağlanacaktır
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2013, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan dede
hasan dede - 8 yıl Önce

pansiyonu olan bir okulda çalışıyorum. mağduruz. nedeni okul idaresidir. öğrenci dilekçeyi kendisi yazıyor ve velisi adına imzalıyor. idare bu durumu bildiği halde dilekçeyi kabul ediyor.bu öğrenciler yemekhanede yemeklerini yiyor,derse girmeyip okulun kütüphanesinde ders çalışıyor,sınıfa girince bir tane bile izinsiz öğrenci bulamıyoruz. halbuki öğrenci kütüphanede sınava hazırlanıyor. saat 16 gibi dersaneye gidiyor.sabahleyin yurtta kalan bu öğrencileri kaldıramıyoruz. biz izinliyiz diyorlar. saç, sakal almış başını gidiyor. şimdi bilenler cevaplarsa sevinirim. veli adına dilekçe imzalayanlar ve bu dilekçeleri kabul eden idare suç işlemiyor mu? yine izinli olan bir öğrenci yemek yiyebilir mi yatakhaneden yararlanabilir mi? izinli öğrenci iznini nerde geçirmeli? ayrıca okul idaresi sınıfta öğrenci yok diye sınıf ders defterini saklayabilir mi? ve sendikala röğrenci yoksa ekders yok mantıksızlığına ne diyor?

SIRADAKİ HABER